Rekord v návštěvnosti se podařil trhnout v loňském roce kapele Kabát, na kterou přišlo na konci listopadu neuvěřitelných 20 083 diváků, což je pro představu stejně jako obyvatel města například Náchod. Jedné z nejslavnějších českých kapel se podařilo trumfnout Paula McCartneyho, Justina Biebera i Madonnu, která donedávna držela prvenství v počtu fanoušků na koncertě právě v této hale.

„Uspořádání pódia pro koncert skupiny Kabát umožnilo kapacitu oproti jiným představením navýšit. Skupina vystupovala na tzv. central stage, tedy na pódiu umístěném uprostřed plochy. Bylo možno tak využít i sektory, které jsou obvykle za pódiem, a maximalizovat tak celkovou kapacitu. I za přísných bezpečnostních kontrol se podařilo všech více než dvacet tisíc návštěvníků dostat do areny za přibližně devadesát minut,“ vysvětlil za O2 arenu tiskový mluvčí Radek Stavěl.

Větší úspěch ovšem zaznamenala kapela Lucie, která vystoupila v roce 2014 v O2 areně třikrát za sebou a vždy ji vyprodala, přišlo tedy třikrát 18 tisíc fanoušků.

Karel Gott šestkrát

Jiný rekord má na kontě Karel Gott, který vystoupil v O2 areně dokonce šestkrát, naposledy v roce 2016. Účastnil se i několika dalších akcí, kde s ním zpívali i jiní interpreti.

Ze zpěvaček se v O2 areně představily: Aneta Langerová, Marie Rottrová a Lucie Bílá, která zde odzpívala hned dva koncerty po sobě v lednu roku 2017. Koncerty pořádala ke svým padesátinám, ale musela je kvůli nemoci posunout.

Mužských interpretů bylo podstatně více, kromě Gotta zde vystoupili Michal David, Vojtěch Dyk, Dalibor Janda, Jaromír Nohavica, Michal Pavlíček i autorské duo Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák, kteří si zde na sklonku loňského roku střihli dvojkoncert plný kultovních filmových a pohádkových hitů.

Další budou Mareš a Vondráčková

Nejvíce dobývaly O2 arenu české kapely. Z rockových se představily Arakain, Kabát, Lucie, Olympic, Pražský výběr, Stromboli a Wanastowi Vjecy a z popových Divokej Bill, Chinaski, Kryštof a Nightwork.

V sobotu 20. ledna zazpívá ve vysočanské areně zpěvačka Helena Vondráčková. Bude to pro ni největší koncert kariéry, kterým oslaví loňské sedmdesátiny.

Přestože moderátor Leoš Mareš loni tvrdil, že vystoupí na jediném koncertě v životě, nakonec vyprodal Forum Karlín dvakrát. Letos si dokonce v dubnu troufl na O2 arenu. Velký zájem publika si vyžádal nakonec dva koncerty, uskuteční se 24. a 25. dubna.

Čeští interpreti v pražské O2 areně

Zpěvačky:
Lucie Bílá
Aneta Langerová
Marie Rottrová

Zpěváci:
Michal David
Vojtěch Dyk
Karel Gott
Dalibor Janda
Jarek Nohavica
Michal Pavlíček
Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák

Kapely:
Arakain
Divokej Bill
Chinaski
Kabát
Kryštof
Lucie
Nightwork
Olympic
Pražský výběr
Stromboli
Tři sestry
Wanastowi Vjecy