Na co se tedy mohou Pardubice těšit?
Připravíme multimediální elixír, kdy se za pomocí ohňů, laserů a projekce ocitnou při každé písničce v jiné zemi. Chvíli si budou hrát s delfíny na Havaji, chvíli plavit slony na Srí Lance, mazlit se s velrybami na ostrově Maui nebo navštíví Rio de Janeiro, či Las Vegas, prostě obletí celý svět.

Bez dlouhých front na letišti. Nádhera…
Přesně a navíc jim nehrozí infekce malárií nebo kopřivkou (usmívá se). Aby si lidé všechno zažili na vlastní kůži, hned v první písničce vypustím nejkrásnější ženy z celého světa  – Kubánky, Brazilky, Afričanky…  zkrátka ženy všech ras, nebudou chybět ani slovanské typy. Myslím, že chlapi budou nadšeni, je něco jiného, když koukáte na čokoládové kotě na jevišti a nebo když ho můžete svírat v náruči. Navíc to nemohou mít zakázáno od své manželky, naše vystoupení nesmí být ničím narušeno, je dovoleno se pouze vzrrrrušit.

A pro ženy jste si nic nepřichystal? Připravte se, že v tom případě vám pořádně naloží.
Pozor! Aby jim to nebylo líto, pro ně mám nádherné, svalnaté, vyprrracované otroky v banánových sukýnkách, před kterými by bledli i římští gladiátoři závistí a klidně by tihle chlapci mohli dávat hodiny fitness Arnoldu Schwarzeneggerovi nebo Silvestru Stallonemu. Přinesou mě v nosítkách a pak v nich budou nosit přítomné dámy, aby se cítily jako Kleopatry. Navíc jsou povinni jim splnit všechna tajná přání, která jim na očích uvidí. S lidmi pak budou tančit i hnědí tygři, bílí tygři a gorila si zabubnuje ohnivými palicemi na buben. Ve výsledku to bude vypadat tak, jako kdybychom vyloupili zoologické zahrady v Praze, Dvoře Králové a v Liberci. Hlavně budeme tančit afrodiziakální a omlazující tance, které zkrášlují všechny generace.

Jestli omlazující tance fungují, nebude v AFI Paláci k hnutí. Uvědomujete si to?

To si pište, že funguje (usmívá se). Chlapům rostou bicepsy, ženám se štěpí tuky. Je to lepší než liposukce. A ten, kdo se nebude chtít aktivně zapojit a nebude se chtít dotknout nejkrásnějších žen světa, může se jen kochat multimediální show.

Takže váš „Karneval v Riu" bude erupce dobré nálady?

Jasně, miluji oslavy. Člověk by měl každý den oslavovat, že žije. Tohle přeci není vůbec samozřejmé.

Souhlasím, i zbytečný stres může zabíjet.

Když se budeme kvůli něčemu nesmyslně rozčilovat, tak nás taky může klepnout pepka a ani nemusíte být v pokročilém věku. Nedávno jsem dokonce slyšel zprávu, že se jeden dvacetiletý mládenec rozčílil, dostal infarkt a odešel do věčných lovišť. Jako doktor předepisuji všem, aby se nerozčilovali a každý den si udělali oslavu, že jsou naživu. V AFI Paláci k tomu budou mít příležitost. Víte, co se mi strašně líbí?

Jen povídejte.

Že tohle všechno se uskuteční v paláci. To je nádhera. Do chrámů už se nechodí tak, jako dřív. Tohle je palác, kam si jdou lidičky dělat takové drobné radůstky, ze kterých se skládá opravdové štěstí, životní pohoda. To pravé štěstí nespočívá v tom, že po strýčkovi zdědíte miliony, ale v tom, že si každý den proložíte právě těmi drobnými radůstkami.

Neztrácíme ale schopnost se radovat z maličkostí?

Trochu. Měli bychom si vzít příklad třeba z Havaje, tam se slaví každý den. Když náhodou někdo nemá narozeniny, hned si vymyslí nějaký jiný důvod. My tady nemáme zemětřesení, žádnou válku, a to je přeci nádherná věc.  Vychutnejme si, že jsme naživu. Je poklad, že tady můžeme být.

Působíte, že dovedete klidně zatočit i s podzimními depresemi. Věřil byste si na to?
Příroda se už pomalu ukládá ke spánku, na lidi sem tam padá splín a melancholie. Jsou smutnější. Moje mise je přebírat úřad slunce ve chvíli, kdy je zamračeno, rrrozveselovat srdce, pohladit duše všech, kteří touží po lásce a štěstí. To je moje DNA. Víte, co to znamená?

Nukleová kyselina, nositelka genetické informace? Hádám, že to ale asi nebude správně, že ne?
(rozesměje se) Přeci Daniel Nekonečný Afrodiziakum. To je moje poslání na Zemi. Od přírody, vesmíru, stvořitele…, říkejme tomu, jak každý cítí, máme tady zájezd all inclusive, který je přesně vyměřený na počet roků, dní, vteřin a nikdo nedostane ani o chlup navíc. Bylo by mrzuté, kdybychom i pár hodin prosmutnili kvůli prkotinám, které za to nestojí. Moje oblíbená věta zní: „Nikdo a nic nestojí na světě za to, abychom se pro něj trápili. Pokud nejde o život, jde o …"

Říká se, že spouštěcím faktorem pro většinu civilizačních chorob, je stres. S vaším přístupem by dost nemocí ubylo…

Šamani i léčitelé mi říkají, že mám v sobě léčivou sílu. Stačí, když jsou lidé na mém koncertu,  nebo klidně i na autogramiádě a zbavují se nemocí. Cíleně navíc dělám různé ohýnky. Nejde jenom o nějakou vzrušující záležitost, ale oheň má léčivou sílu, nálada závisí na intenzitě světla. Je vědecky dokázáno, že s tmou nálada klesá, proto mám rád gejzír světel, laserů… Lidem se nabijí molekuly světlem.

Upřímně, měl jste vy sám někdy blbou náladu?

Jsme lidé, stejný druh. Nikdo nemá imunitu proti mizerné náladě. Jsem perfekcionalista, záleží mi na tom, aby naše vystoupení sedělo přesně tak, jak má, aby dopadl každý tón, každé světlo. Všechno hlídám… A když se něco nepovede, tak nadšenej v tu chvíli opravdu nejsem, to budu upřímný. Pak máte dvě možnosti, jak takovou chvíli zpracovat. Buď vás semele, nebo ještě víc zapnete sluneční motory, rozdáváte energii. Já volím druhou možnost, jednoznačně. Když k někomu přijde smutek, či vztek, je to stejný druh energie, jako třeba euforie. Ale tu nemusíte zpracovávat, jen se vezete na vlně.

Se vztekem je to ale horší.
Je, ale dá se rovněž  využít. Složíte píseň, nebo například uhlí, to je naprosto  jedno. S tou energií je potřeba něco udělat, transformovat ji do něčeho jiného. Typickým způsobem, jak zpracovat vztek, je flamengo. Při něm všichni křičí bolestí, kvůli nešťastné lásce a dalším útrapám života, ale nezůstali doma a netřískali pánvičkami. Šli ven a vytvořili krásné umění, které lidi povznáší. Všechny lidi proto srdečně zveme do pardubického AFI Paláce zažít okamžiky, pro které stojí za to žít. Všichni jsme zrozeni z lásky našich rodičů, z rozkoše, jejich společné radosti, tak bychom měli život s chutí a radostí prožívat a nejen přežívat. Miláčkové, užívejme si života, dokud jsme tady.