V Třinci pokřtil Jaromír Nohavica své řadové album Tak mě tu máš. Do běžné distribuční sítě se novinka dostává právě v těchto dnech. O čem vypovídá nové studiové album skvělého básníka, hudebníka, libretisty a písničkáře? Album s názvem Tak mě tu máš představuje čtrnáct písní, které jsou návratem k folkové poetice osmdesátých let minulého století, ale i nekompromisním pojmenováním světa kolem nás. Posluchač na něm nalezne písničky Řeka zapomnění, Zlo sedí v rohu pokoje, U nás na severu, Kupte si hřebeny, Jiné to nebude a další, které jsou aranžovány v duchu současných koncertů, kde Jaromíra Nohavicu doprovází vynikající polský akordeonista Robert Kuśmierski.

Zdroj: Youtube

Ne náhodou, což také zpěvák uvádí na svých webových stránkách, se cédéčko jakoby obloukem vrací k Divnému století, už například i tím, že zde opět hostuje Jaromír Nohavica starší na housle. Folkové šansony podpořil klavírním doprovodem Dalibor Cidlinský.

Zdroj: Youtube

Jaromír Nohavica i v tomto svém nejnovějším opusu Tak mě tu máš opět dokazuje, že je „mistr slova a poezie všedního dne". Dovede si pohrát s textem, umí stanovit diagnózu stavu věcí kolem nás. Nutí k zamyšlení, sarkastickému úsměvu, ale je v něm naděje, že v nás zbylo ještě kousek člověčiny…