LEYLA MCCALLA & BAND (USA)

Určitě k nim patří Leyla McCalla, jedinečná zpěvačka, violoncellistka a banjistka, která vzdává v New Orleansu hold svým haitským kořenům. „Její opusy, v nichž spojuje své hudební nápady s lidovou hudbou, je svého druhu symbióza tradice haitských trubadúrů doprovázejících se od 18. století na banjo a přenesená do Louisiany, neworleanského jazzu, cajunu, blues a černošských tradic Severní Karolíny," uvedl za pořadatele festivalu Jiří Moravčík, expert na world music.

Zdroj: Youtube
Ilustrační foto.
Rekonstrukce estakády v Českobratrské ulici začala. Řidiče čekají změny

SKUPINA XIXA

„Hudební partička XIXA představuje koktejl namíchaný z rockové psychedelie, peruánské cumbie a pouštní magie Tucsonu. Ďábel obdivu se ale skrývá při jejich vystoupení v detailu. Kapela XIXA z arizonského Tucsonu slibuje nevšední zážitek," míní Jiří Moravčík.

Zdroj: Youtube

THOMAS AZIER

Thomas Azier z Nizozemska produkuje popovou hudbu, která při jeho produkcích doslova exploduje. Nyní působí tento hudebník spíše v Berlíně, ve městě, které se stalo alfou a omegou jeho hudby. Temně melancholický elektro pop s masivními melodiemi tady postavil do protiváhy s postmoderními experimenty.

Zdroj: Youtube
Takto zelo prázdnotou parkoviště na konci loňského roku, 28. října, u OC Avion v Ostravě.
Další svátek je tady. Do kterých obchodů v Ostravě se nedostanete?

TANEČNÍ SMRŠŤ ANEB THE VERY BEST

Taneční elektro afropop představí na festivalu skupina The Very Best z Velké Británie, která se vymyká všem hudebním škatulkám, ingnoruje konvence a nezajímají ji ani prestižní média…

Zdroj: Youtube
Katedrála Božského Spasitele v Ostravě.
Velikonoce v katedrále Božského Spasitele
OC Nová Karolina. Ilustrační foto.
Mezi nejagresivnější zákazníky patří násilníci v Ostravě