Píseň My Turn od britského autora Kylera Niko byla vybrána z více než tří stovek skladeb z celého světa, které obdržela odborná porota české účasti na ESC. V té zasedali Martin Kumžák, Jiří Škorpík, Michal Dvořák, Michal Pavlíček a Ota Balage.

Martina Bárta je novým objevem jazzové scény

Skladby se nakonec interpretačně ujala zpěvačka s nezaměnitelnou barvou hlasu Martina Bárta. Ta je doposud známá jako nový objev jazzové scény – často koncertuje se svojí starší sestrou Kristinou, která je úspěšnou jazzovou pianistkou a skladatelkou. Společně mimo jiné získaly ocenění „Nejlepší jazzová skladba roku 2016" na Bohemia Jazz Festu. S úspěchem koncertuje v Německu, pravidelně zde vystupuje s různými hudebními formacemi, účinkovala na mnoha jazzových festivalech, věnuje se vlastnímu projektu „Scotch and Soda" a hostuje v kapele německé rockové legendy Henninga Protzmanna.

„Písni My Turn věřím, nebyla bych schopná vystoupit před tak obrovským publikem se skladbou, s níž bych se nemohla plně ztotožnit," říká Martina Bárta a dodává: „Jsem hrdá, že s ní mohu reprezentovat Českou republiku. Udělám vše, abych nezklamala."

Zdroj: Youtube

Videoklip k písni „My Turn" vznikal v režii několikanásobného držitele prestižního ocenění v soutěži televizního designu Promax/BDA Uroše Trefalta. Mimo jiné se na něm podílel také čerstvý držitel Českého lva za střih Marek Opatrný a součástí týmu je i další letošní laureát Českého lva – Lukáš Veverka, který jej získal za nejlepší plakát k filmu Já, Olga Hepnarová.

„Naším cílem bylo přenést do klipu pocit, náladu a emoce, jež píseň vyzařuje. Oproti loňskému klipu, který byl postaven na výrazné grafice a tricích, jsme zvolili zcela odlišnou cestu. Věřím, že zaujme," říká Jan Potměšil, pověřený kreativní producent české účasti na Eurovision Song Contest.

Martina Bárta se divákům představí v živém přenosu ESC 9. května během prvního semifinálového večera na obrazovkách ČT2. Druhé semifinále uvede ČT2 11. května a finálový večer budou moci diváci sledovat 13. května na ČT1.