Až se v sobotu v šest hodin večer rozezní kostel svaté Anny v Bořeticích, návštěvníci koncertu uslyší skladby, které vznikly za pouhé dvě noci. Vystoupí s nimi tamní chrámová schola Deo Gratias.

Dosud neslyšené písně budou nejenom v programu adventního setkání, ale objeví se i na novém CD sboru. „Jeho vznik je tak trochu neobvyklý. Už jen tím, že celkem dvanáct písní je výsledkem spontánní práce během dvou nocí začátkem listopadu,“ uvedla vedoucí sboru a autorka skladeb Veronika Nováková.

Navíc se zkoušením začala Deo Gratias jen jednatřicet dní před natáčením alba. „Říkali jsme si, do jakého šílenství jsme se to pustili. Bylo to zběsilé tempo, při kterém jsme se ale skvěle bavili. Snad bude ta radost slyšet i z nahrávek,“ doufala Nováková.

Na sobotním koncertě zazní všechny písně z nové desky a mimo to vystoupí i hosté. „Bude to takové vydechnutí po adventním shonu před Štědrým dnem. Pozvali jsme si kamarády z kapely MaryBand z Brna, která nedávno také vydala nové CD. Jejich hudba se hodně shoduje s duchem našeho letošního koncertu, tak se těšíme, že se budeme vzájemně doplňovat i obohacovat,“ zmínila sboristka.

Kdo bude mít zájem, může si na setkání hudení nosiči zakoupit. „Celé cédéčko a obzvlášť jednu z písní věnujeme nově vzniklému fondu Puls, jehož myšlenky se nám hodně líbí. Proto všichni dárci tohoto fondu dostanou při koncertu speciální dárek,“ uvedla žena.

Zároveň se akce zúčastní i sám správce fondu Pavel Kafka. „Účastníkům vysvětlí, o co vlastně jde a přizve je k účasti,“ zmínila vedoucí sboru.

Deo Gratias má na svém kontě již několik alb. První vyšlo v roce 2003 a nese název Teď vypráví můj pán. Obsahuje i autorské písně Novákové. O tři roky později vyšla deska Pár nápadů. K singlu Krok do Vánoc natočili před časemi videoklip.

Muzikanti z Bořetic a blízkého okolí spolu hrají v několik obměnách už od roku 2003. Hrají nejen v bořetickém kostele, ale vystupovali také několikrát v Praze či ve Zlíně. Zpívali také s Pavlem Helanem, který byl ve finále pěvecké soutěže Československo má talent.