Jak jste postupovali při výběru finálních dvanácti písní na album?
S Karlem Holasem jsme měli připravenou spoustu materiálu, který jsme chtěli natočit. A najednou přišla doba, která chtěla, abychom zalezli do studia, a tak jsme tam zalezli. Některé písničky jsou starší, dřív se nám nehodily, a ty jsme doplňovali novými, které jsme psali v podstatě přes noc. Materiálu jsme nakonec natočili víc, než jsme původně chtěli. Z Gellnerových básní jsme sáhli po té s názvem Napsala mi psaní. Obecně vzato je to jeden ze způsobů, jak dostat mezi mladé lidi poezii v takové formě, aby ji přijali. Navíc nás na Františku Gellnerovi baví, že jeho básně jsou zpracovávány mnoha dalšími hudebníky, takže žijí několik životů.

Hudební skupina Mig 21
Kapela Mig 21 přichází s novinkou Hej, kámo!

Pohráli jste si i se zvukem a aranžemi. Jak taková práce ve studiu ve vašem případě vypadá? A co ten závěrečný zpěv Franty?
Využili jsme oné radosti zahrát si všichni dohromady je to způsob, který je z našeho pohledu nejlepší. Jen někdy jsme zvlášť natáčeli zpěvy, záleželo vždy na tom, o jakou písničku jde a jakým způsobem se ještě doplňuje zvukově nebo nástrojově. No, a zmíněný Franta jsem já, když mi bylo nějakých osm let. Můj bratranec Milan Novák už uměl hrát na kytaru a já jsem mu zpíval. Zaznamenal to na kotoučový magnetofon, klukům z naší kapely se to líbilo, tak jsme to tam dali.

Radostí jinak v dnešní době člověk moc nezažívá. Jak se vlastně na situaci s koronavirem díváte?
No, snažíme se být v klidu, jsme už velcí kluci. Přečkáme to, budeme opatrní, uděláme si další písničky a budeme se těšit na posluchače při koncertech. V této chvíli plánujeme letní šňůru, k dispozici budou i vouchery, aby si lidé mohli pod stromeček trochu té radosti darovat. A když se vládní opatření nějak rozumně a dlouhodobě rozvolní, budeme samozřejmě okamžitě reagovat a koncerty uděláme. Děkujeme všem za přízeň, máme vás rádi! 

Lenka Dusilová
Album roku? Dusilová na novince zpívá, jako když teče řeka