Koncertní šňůru si kapela tentokrát naplánovala až na jaro. „Protože bydlíme v Jeseníkách a přeci jen už s kapelou kroutíme dvacátý rok existence, rozhodli jsme se, že letos nebudeme jezdit hrát do doby, než sleze sníh, tahání dodávky ze silniční škarpy nás už totiž nebaví tak jako dřív," uvedl s úsměvem zpěvák skupiny Tomáš Polák.

Staré pecky i nová deska

Šumperští muzikanti zahájili Opičí turné ve středu koncertem v přímém přenosu Českého rozhlasu Olomouc, před svým domácím publikem v Šumperku pak "Radečci" zahrají a zároveň pokřtí novou desku v pátek 29. března v H-clubu na Rooseveltově ulici.

„Na turné vyrazíme s novým koncertem, chceme nazkoušet staré pecky, které jsme už léta nehráli, ale samozřejmě také věci z nové desky," dodal Polák.

Na konci března se kapela objeví v Opavě, na začátku dubna má v plánu vystoupení v Zábřehu, v polovině měsíce poté vystoupení v Rock Café v Praze. Do konce dubna se představí kapela ještě v Brně a v Litomyšli, na začátku května poté v Bludově.

20 let na scéně

Šumperská popová skupina O5&Radeček loni oslavila 20 let na scéně. Nová deska se 14 autorskými písněmi s názvem Pozdrav z Opičích hor jim vyšla v září, šlo o pátou desku v pořadí. Opičí hory jsou přezdívka pro Šumperk od okolních obyvatel, název se objevuje i v románu a filmu Alois Nebel. Předešlé album "Radečků", které dostalo název podle singlu Máš mě na svědomí, se na pultech objevilo na začátku roku 2010.

O5&Radeček své debutové album Na pokraji slávy vydali v roce 2003. Do povědomí hudebních fanoušků se dostali díky několika hitům Praha, Po nohou, Kristián či O půl pátý, s nimiž vyhráli většinu tuzemských hitparád. Z nového alba se dostává do povědomí fanoušků píseň Dokud vítr fouká, která v těchto dnech míří do rádií jako druhý singl. Tím prvním byla skladba Ripápá.