„Říkávám, že jsem zpíval všem prezidentům kromě Masaryka. Tak teď už jsem zpíval všem, protože ty jsi Masaryk,“ řekl Černý s narážkou na Švachovu podobnost s prvním československým prezidentem, kterého na některých akcích v kostýmu představuje.

Na pódiu v Domě školství se postupně vystřídali vystupující od nejmenších až po ty nejstarší. „Měl to být takový průřez. Vystupovali tanečníci, zpěváci a soubory, které Jara Švach nějak ovlivnil, byl členem těch souborů nebo je založil,“ přiblížila Lucie Tesaříková za pořádající Old Stars Břeclav.

Do programu se Švach několikrát také sám zapojil. Ať už zpěvem nebo tancem. „Užíval jsem si to. Setkal jsem se na pódiu s mnoha přáteli, zavzpomínal. Panovala dobrá nálada, lidé se bavili, tleskali,“ hodnotil Švach. Dorazilo okolo dvou set lidí.

Příchozím se za necelé tři hodiny představily například dětské soubory Břeclavánek a Žižkovjánek, verbíři ze Slovácka, Břeclavan, Old Stars Břeclav či ženský sbor z Bulhar. „Žižkovjánek a ženský sbor z Bulhar Jara do teď vede,“ zmínila Tesaříková. Na úplný závěr přišel na řadu společný verbuňk všech mužských vystupujících.