Rumlovo album Nahubu je unikátní v tom, že na něm nebyl použit jediný hudební nástroj. Zpěvák vytvořil všechny zvuky svým hlasem nebo s pomocí zvuků, které dokáže lidský hlas či tělo vytvořit. Umělcova vlastní tvorba se na albové novince prolíná s originálně zaranžovanými českými a zahraničními písněmi.

"Na hubu nepadám, ale když si poslechnete tohle album, tak se ocitnete v nějakém mém vnitřním světě, kde je jediným hudebním nástrojem můj vlastní hlas nebo některé části mého těla," řekl Ruml.

Podobným stylem a capella se prezentuje americký jazzový zpěvák a skladatel Bobby McFerrin. "Nepopírám jeho vliv, poslouchám ho od svých dvaceti a jeho způsob vyjadřování bez textu je inspirativní. Ale snažil jsem se najít nějaký svůj styl," uvedl Ruml.

Zvuky na albu vznikly pouze v Rumlově krku a hlasivkách. V některých případech si pomáhá luskáním, konga imituje údery do tváří. Jeho manželka Doris Martinezová mu pak pomohla vytvořit iluzi zvuku dřívek. "Jsou tam všechny zvuky, které dokáže lidské tělo vyloudit, kromě některých, které bych si nechal pro sebe," podotkl s úsměvem Ruml.

Skladby ze své novinky Ruml na koncertech zpívá s pomocí přístroje zvaného looper. Jde o malý přístroj, který mu umožňuje zazpívat celé písně nahráváním zvukových smyček přímo na koncertech v reálném čase.

Před dvěma lety vydal desku s názvem Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha. Nové album, které chystá na rok 2018, prý zase bude zcela jiné. "Snažím se pořád něco objevovat a sám sebe překvapovat. Já se asi nikdy nebudu držet jedné lajny, nemám to tak, že bych omílal stejný model, i když funguje," řekl.

Nahrávka Nahubu je Rumlovým třetím albem. První, s názvem Proměna, vydal nedlouho po své účasti v soutěži X-Factor, kde získal druhé místo. Mimo dalších aktivit dosud Ruml účinkoval v divadelním projektu Michala Horáčka Kudykam, hrál v muzikálech Johanka z Arku, Quasimodo nebo Hamlet a spolupracoval na albu Český kalendář Michala Horáčka, nejprodávanější desce roku 2013. Účinkuje také v projektu Mezi námi s Horáčkem, Františkem Segradem a Lenkou Novou.