„Byť jsou naše wigwamy v tuto dobu zapadané sněhem, přinášejícím klid a ztišení, vybubnováváme, že si v neděli 16. února příštího roku připomeneme magickou atmosféru festivalu narozeninami a koncertem Johna Mayalla. V divadelním prostředí pražské Archy vzdáme hold tomu, jenž inspiroval vznik trutnovského setkání, a oslavíme s ním jeho neuvěřitelné osmdesátiny," zní z horského ležení.

Trutnoff in Archa

Koncert se uskuteční 16. února od 19 hodin v pražském Divadle Archa pod názvem Trutnoff in Archa.

Pořadatelé, podle svých slov, chtějí vyhlášenou specifickou atmosféru festivalu přenést i do divadelního prostoru narozeninového večera. Koncert bude prvním z celého evropského turné k Mayallovým osmdesátinám.

Otci bluesrocku je osmdesát

„Mimo festival jsme uskutečnili pouze jednou větší samostatný koncert, a to v červenci 2011 vystoupení bývalých členů The Doors Ray Manzareka a Robbie Kriegera," vzpomíná Martin Věchet, hlavní pořadatel Trutnov Open Air Festivalu.

Vstupenky jsou k mání v pokladně a na stránkách Divadla Archa i na stránkách trutnovského festivalu. John Mayall patří od šedesátých let k „otcům" bluesrocku, jeho kapelou Bluesbreakers prošla řada pozdějších hvězd, včetně Erica Claptona. Už v roce 1985 vystoupil na Bratislavské lyře.