Necelý týden před začátkem letošního ročníku řeší organizátoři Colours of Ostrava nepříjemnou komplikaci. Kapela Queens of the Stone Age, jejíž vystoupení mělo být vrcholem programu prvního dne festivalu, do Ostravy nedorazí.

„Jako otvírák jsme si nemohli přát lepší kapelu, bohužel Queens of the Stone Age ruší ze zdravotních důvodů zbylý červencový program. Tahle smutná zpráva postihla i další festivaly,“ konstatuje Ondřej Bambas z organizačního výboru Colours of Ostrava.

Pořadatelé obřího festivalu v Dolních Vítkovicích však nechtějí své příznivce a fanoušky nechat na holičkách. „Okamžitě jsme na situaci reagovali a oslovili nejrůznější interprety. Úžasný bookerský tým Zlaty Holušové nakonec přivede hudebníka, kterého jsme původně zamýšleli na příští rok,“ prozrazuje Bambas.

Místo absentujících Queens of the Stone Age se tak návštěvníci festivalu mohou těšit na Toma Morella. „Podle magazínu Rolling Stone je Tom Morello 18. nejlepším kytaristou historie. Je členem Rockenrollové síně slávy, držitel dvou Grammy a hlavně nesmírně sympatický kytarista obklopený skvělými spoluhráči. Věříme, že Tom Morello rozechvěje svým podáním Killing in the Name nebo aktuálním hitem Gossip areál do poslední ocelové trubky, a vy ho svým sborovým zpěvem doplníte první večer festivalu,“ dodává Bambas.

Pořadatelé nabízejí vrácení peněz

Pokud patříte mezi ty fanoušky, kteří se na Colours of Ostrava chystali pouze kvůli koncertu Queens of the Stone Age, mají pro vás pořadatelé festivalu nabídku na náhradu vstupného. „Majitelům středečních jednodenních vstupenek nabízíme možnost vrácení vstupného. Prostřednictvím předprodejní sítě GoOut nebo e-mailem na adresu informace@colours.cz,“ říká člen organizačního výboru Colours of Ostrava Ondřej Bambas s důrazem na to, že refundace se vztahuje pouze na jednodenní vstupenky na středu 17. července 2024.

„V případě, že nám fandové zachovají věrnost a jednodenní vstupenku vrátit nechtějí, mohou si dát v areálu festivalu jedno pivo zdarma. Pro akci Beers of the Stone Age je potřeba se na info POINTu Colours před vstupem prokázat jednodenní vstupenkou na středu. Výměnou za to dostane návštěvník poukázku na pivo zdarma,“ dodává Bambas.