Nikdo na světě nedokáže vysvětlit, jak je možné, že Ozzy Osbourne při své spotřebě drog a alkoholu ještě drží pohromadě, a dokonce je schopný koncertovat. Nejlépe to vystihuje vtipná hláška jeho ženy: „Až přijde konec světa, přežijí jen Keith Richards, Ozzy Osbourne a švábi.“

Zpěvák a skladatel se dočkal vlastní hvězdy na hollywoodském chodníku slávy, v roce 2006 ho spolu s ostatními členy Black Sabbath uvedli do rock'n'rollové síně slávy a časopis Classic Rock ho vyhlásil žijící legendou rocku. Stal se držitel řady prestižních ocenění včetně Grammy.

Přestože jeho kolegové z Black Sabbath se to již rozhodli zabalit. V únoru 2017 odehráli poslední koncert v rodném Birminghamu, kde v roce 1967 vznikli. Ke konci jedné z nejslavnějších rockových kapel, díky které vznikl hudební žánr metal, velkou měrou přispěla rakovina zakládajícího člena Tonyho Iommiho.

Na aktuálním světovém turné chce zpěvák oslavit padesáté výročí své umělecké dráhy. Turné pojede až do roku 2020 a bude to jeho poslední velká šňůra. „Lidé se mě stále ptají, kdy že to půjdu do důchodu,“ řekl Ozzy Osbourne. „Tohle bude moje poslední světové turné, ale nemůžu říct, že ještě tu a tam nevystoupím.“

V květnu zahájil turné v Mexiku a pokračoval do Jižní Ameriky. V červnu se přesunul do Evropy, kde vystoupí na festivalech i samostatných koncertech.

Jednou ze zastávek bude i Praha. I sem přiveze spe-ciálního hosta kapelu Hollywood Vampires. Superskupina vznikla v roce 2015 a u jejího zrodu stály takové veličiny rockové hudby jako Joe Perry (Aerosmith), Alice Cooper, ale také herec Johnny Depp.

Kapela, která ve své tvorbě oslavuje rockové vzory 70. let minulého století a jejich tvorbu, vydala ve stejném roce i stejnojmenné album, na kterém si zahostovali například i Paul McCartney nebo Dave Grohl z Foo Figters. Do Prahy přijedou v následující sestavě: Joe Perry (kytara), Johnny Depp (kytara), Alice Cooper (zpěv), Tommy Henriksen (kytary), Buck John-son (klávesy), Glen Sobel (bicí) a Chris Wyse (basa).

Zdroj: Youtube