Největší hvězda letošního ročníku bratři Ebenové vystoupí v neděli. Festival se koná na dvou scénách. Vedlejší scéna bude na tzv. Přihrádku, kde se začíná hrát od 16 hodin a končí těsně před zahájením programu hlavní scény na nádvoří.

„Východočeské muzeum nám poskytuje zázemí v příjemném prostředí zámku a pracovníci nám s přípravami hodně pomáhají," poděkoval producent Ivan Kurtev.

Hudba rozezní zámecké nádvoří

Koncerty na hlavním zámeckém nádvoří odstartuje ve čtvrtek v 19 hodin skupina Lístek, která vystupuje s nezvyklým nástrojem a to panovou flétnou, která je spíše typická pro jihoamerické indiány. První večer bude zajímavý i vystoupením legendy Mikiho Ryvoly.

„Osobně se moc těším na čtvrteční představení Mikiho Ryvoly s přáteli, které bude vysíláno na vlnách Českého rozlasu a na Youtube v přímém přenosu," podotklo Ivan Kurtev.

Každý večer je zakončen vystoupením nějaké hvězdy, velkého a známého jména. Ve čtvrtek se na tuto pozici v programu dostala skupina Žalman & spol, v pátek Věra Martinová , v sobotu Roman Horký s Kamelotem a vrcholem festivalu je nedělní vystoupení Bratří Ebenů.

Změny v harmonogramu a chodu festivalu jsou zanedbatelné. „Počet účinkujících jsme nezvýšili. Dramaturgie festivalu zůstává stejná jako v minulém roce. Posun začátku představení o 30 minut, je spíše kosmetická záležitost, abychom získali více prostoru pro všechny účinkující," řekl producent Ivan Kurtev.

Z festivalu do zámeckých expozic

Díky vstupence na festival budou moci její majitelé zadarmo vkročit i do zámeckých expozic.

„S Východočeským muzeem jsme připravili volné vstupy do expozic zámku, galerie a na výstavu motýlů a to pro všechny držitele jakékoliv vstupenky, zakoupené v předprodeji. Každý, kdo se již dnes dostaví do pokladny na zámku se vstupenkou na Pernštejnskou fortunu, obdrží vstupenku do expozic zdarma," dodal Ivan Kurtev.

Pořadatelé festivalu připravili velkou soutěž o čtyřikrát sto vstupenek. V pondělí se bude soutěžit o vstupenky na páteční program, jehož hlavní hvězdou je zpěvačka Věra Martinová. Hledejte herní kód v pondělním vydání Deníku.

(pad)