Původně jen k natočení alba, ale k letošním 60. narozeninám si nadělil Michal Pavlíček celé turné. V Plzni se zastaví už za několik dnů v Měšťanské besedě.

V případě Stromboli se mělo jednat jen o natočení alba FiatLux a koncert v O2 aréně. Tím to mělo skončit. Ale neskončilo. Proč?
Přišlo hrozné množství lidí. Ty reakce byly velmi pozitivní. Jasně, byli tam většinou ti dřívější příznivci, ale já tam viděl i spoustu mladých, kteří nás nemohou pamatovat. Ujistil jsem se, že stále máme co říci. Mým původním plánem doopravdy nebylo kapelu oživit. Ale ono to přišlo samo. Napřed se objevily nabídky, abychom vystoupili na nějakých letních festivalech. To se dá, to není žádný závazek. Ale tahle festivalová vystoupení nás vzala za srdce a navíc Bára Basiková je ve velké formě. Přišel pocit, že ta dvacetiletá pauza vůbec nebyla. Proto následovalo rozhodnutí ještě chvilku pokračovat.

Jak dlouho?
Nebudu držet Stromboli za každou cenu. Jakmile přijde nějaký impuls, že to někoho z nás netěší, bude to znamenat konec. To už asi definitivní. Navíc letos v únoru jsem měl 60, hudební akademie mě poslala do Síně slávy, takže to už bych taky neměl být moc aktivní, ale spíše sedět v křesle a pít kafe?. Přitom letos nastává comeback Výběru a za rok plánuji i obnovení BSP, nahráli jsme teď v létě novou desku s Monikou Načevou. No možná, že se Stromboli můžeme hrát v Plzni teď naposledy.

Co konkrétně budete hrát a kdo se koncertu v Plzni zúčastní?
Bude tam několik písniček z nové desky FiatLux, což jsou právě ty nové, které jsem měl v šuplíku schované pro Stromboli. Ale jinak zazní všechny ty známé z těch 80. let – s texty od Christiana Morgensterna – Veliké lalulá, Košilela, Houpací židle na opuštěné terase nebo Kvůli ní, Ivanhoe, Ó hory a další. Se mnou a Bárou Basikovou bude vystupovat Jiří Veselý, Klaudius Kryšpín, Vendula Kašpárková a hostem bude Vilda Čok. Tak ahoj v Plzni v Besedě. Těšíme se.