Britská hudební skupina Pet Shop Boys, kterou tvoří už skoro sedmdesátiletý Neil Tennant a jeho o pět let mladší kolega Chris Lowe, byla headlinerem mnoha předních světových festivalů. Pet Shop Boys dosud odehráli koncerty v 63 zemích a potěšili miliony diváků. Teď potěší i české publikum.

Svou pověstnou show se chystají předvést 1. července příštího roku v pražském O2 Universu.

Skupina Jelen má novou desku:

Kapela Jelen s frontmanem Jindrou Polákem
Jelen má novou desku. Je důležité vědět, že všechno přejde, říká frontman Polák

Vůbec první turné Pet Shop Boys nazvané Dreamworld: The Greatest Hits Live, věnované největším hitům skupiny, odstartovalo už v květnu 2022 v Miláně a následně s velkým ohlasem objíždělo arény v Evropě a Velké Británii. Londýnský Evening Standard popsal jejich vystoupení v londýnské O2 Areně jako „extatickou prezentaci čtyřiceti let geniality“. Pokud tedy svůj výkon zopakují, má se Česko na co těšit.

Rekordmani z Guinnessovky

Pet Shop Boys za svou kariéru prodali 50 milionů desek a jsou zapsáni v Guinnessově knize rekordů jako nejúspěšnější duo v historii britské hudby. Od roku 1985, kdy podepsali smlouvu s vydavatelstvím Parlophone Records, měli ve Velké Británii 42 singlů v Top 30, z toho 22 hitů v Top 10 a čtyřikrát byli na prvním místě. Vydali 14 studiových alb, která se všechna dostala do britské Top 10 i do albových žebříčků po celém světě.

Na co se u Pet Shop Boys těšit?

Zdroj: Youtube

Jejich zatím nepojmenované patnácté studiové album produkuje James Ford a jeho vydání je naplánováno na duben 2024, kdy zároveň uplyne 40 let od vydání první desky Pet Shop Boys.

Mimochodem v červnu letošního roku vydali Pet Shop Boys kompletní sbírku singlů nazvanou SMASH - The Singles 1985-2020, která obsahuje ty největší pecky od doby, kdy začali vydávat desky.

VSTUPENKY:

CENA OD 1990,- Kč

FAN KLUB PŘEDPRODEJ OD 6. 12. 2023 V 10:00.

LIVE NATION KLUB A O2 PŘEDPRODEJ OD 7. 12. 2023 V 9:00.

VSTUPENKY V PRODEJI V SÍTÍCH TICKETMASTER A TICKETPORTAL OD 8. 12. 2023 V 10:00.