Sám Peter Bič říká, že jeho projekt vznikl před osmi lety úplnou náhodou. „Býval jsem velmi vytížený muzikant, který na Slovensku hrával jak s IMT Smile, tak i s Janou Kirschner a mnoha dalšími úspěšnými umělci. Jednoho dne jsem se rozhodl, že založím kapelu, která nebude hrát na velkých stadionech, ale jen tak ve volném čase v malých klubech, a bude to pro mě zároveň relax s kamarády,“ říká.

Skladby začal psát i v angličtině, přestože věděl, že anglicky zpívané písně slovenská rádia v té době nehrála. „Jako jedna z prvních věcí vznikla píseň Hey Now (z debutového alba Say It Loud) a nějakým nedopatřením ji náš tehdejší manažer odnesl do rádií. A najednou se spustila obrovská lavina zájmu písnička se záhy dostala do všech rádií a stala se nejhranější na Slovensku, ale i v Česku. Dokonce obletěla celý svět, a tak jsme se nečekaně dostali tam, kam jsme ani neměli v plánu. Začali jsme hrávat na velkých pódiích po celém světě.“

Novinka Dream

Dnes má Petr Bič Projekt na kontě tři studiová alba, z toho aktuální Dream, které sklízí pochvalné recenze. Nedávno se mimochodem skupina představila naživo v rámci české „showcase“ vydavatelství Universal Music.

„Jsme rádi, že se desce Dream u fanoušků tak daří. Jde o první album se zpěvačkou Viktorií - musím říct, že ji lidé přijali fantasticky. Písně Where Did You Go a Skúšame sa nájsť se dostaly na první místa ve slovenských rádiích, z čehož máme obrovskou radost. V Česku máme momentálně v rádiích píseň Where Did You Go a máme na ni také velmi pozitivní ohlasy. Určitě bychom chtěli udělat v Česku i pár koncertů, tak uvidíme, kdy na ně dojde,“ vypráví Peter Bič.

Na jeho slova navazuje košická zpěvačka Viktoria Vargová, která ve skupině nahradila Dášu Kostovčíkovou. „Odjakživa bylo mým snem zpívat, takže jsem velmi rychle a s radostí přijala fakt, že jsem součástí kapely. Navíc jsme si s kluky sedli nejen hudebně, ale i lidsky, takže moje aklimatizace měla rychlý průběh,“ usmívá se.

Trocha experimentu

A jak by Petr Bič českým čtenářům popsal hudební styl svého „projektu“, čím by je nalákal na plánované koncerty? „Vždy jsem chtěl s muzikou trochu experimentovat. Takže v mé tvorbě je cítit mnoho stylů, nesnažím se být zaškatulkovaný v určitém žánru z toho důvodu občas používám i netradiční nástroje. Podstatné jsou pro nás naše koncerty, kde kromě písní dávám ‚prostor k vyjádření‘ i samotným muzikantům. Chceme, aby lidé, kteří přijdou, odcházeli domů s pocitem, že si to užili a a že si oddychli.