1. Good Vibrations (1966)
Nutno podotknout, že hudba, kterou napsal Brian Wilson, byla poznamenána nadměrným užíváním LSD, což skladatel několikrát zpětně potvrdil. Text napsal Mike Love. Hovoří o něm takto: „V Good Vibrations není sice jediná zmínka o drogách, ale když už Brian napsal psychedelickou hudbu, opatřil jsem ji klasickou poezií květinových dětí, takže to celé působí dost zfetovaně."

2. Surfin USA (1963)
Titulní píseň stejnojmenného druhého studiového alba Beach Boys, vydaného v roce 1963, je naprosto prototypní a signifikantní. Odráží se v ní vše, o čem kapela chtěla zpívat a hrát. Americký sen, Kalifornie, surfování, pláž, hezké holky a rychlá auta. To je píseň Surfin USA, která je takovým synonymem pro 60. léta ve Spojených státech.

3. Sloop John B (1966)

Možná, že samotní Beach Boys ani netuší, jak populární je tato píseň u nás, potažmo v celém bývalém Československu. Skladbou s nádechem folku se u nás proslavila skupina Rangers (Plavci), která ji opatřila českým textem z pera Antonína Hájka. I proto se dodnes u táboráků zpívá píseň o tom, jak vyplouvá loď John B. V originále od chlapců z Kalifornie má ale mnohem živější nádech.

Zdroj: Youtube

4. Barbara Ann (1965)

Tato píseň sice nepochází z pera samotných Beach Boys, bez nich by ji ale nikdo neznal. Původní skladba skupiny The Regents je jednou z největších klasik rokenrollu. Větší klasiku snad interpretoval jen Elvis a Barbaru Ann zná opravdu každý.

5. Kokomo (1988)

Poměrně nová skladba pochází ze stejnojmenného alba vydaného na konci 80. let. Pojednává o výletu na pláž Kokomo na Floridě. Píseň dodnes hrají mainstreamová radia po celém světě a svého času se držela na první příčce hitparád v USA, Japonsku nebo Austrálii. Mnozí znají píseň také z filmu Koktejl s Tomem Cruisem v hlavní roli.