Mluveným slovem na zpěváka zavzpomínají jak jeho spolužáci z dob studií a umělečtí kolegové jako architekta Eva Jiřičná, herec Petr Nárožný nebo Luděk Sobota, tak i například hudební kritik Jiří Černý nebo textař a publicista Vladimír Poštulka, Michal Žantovský a další hosté. Koncert nabídne také projekci Bobkových fotografií pohledem objektivu Alana Pajera.

„Zazní všechny zásadní písničky, které Pavel Bobek zpíval. Například Marie Rottrová vzpomene na duet s Pavlem S tím bláznem si nic nezačínej a samozřejmě dojde i na Veď mě dál, cesto má nebo Oh, Ruby, nechtěj mi lásku brát, otextovanou Jiřím Grossmannem, a mnoho dalších songů,“ láká na koncert David Němeček z pořádající agentury.

Poslední vstupenky lze koupit na webových stránkách divadla. V případě zájmu diváků uvažují pořadatelé o přidání dalšího koncertu.

Pavel Bobek se narodil v roce 1937 a po gymnáziu vystudoval architekturu, jeho spolužákem byl i Jan Kaplický. Právě na Fakultě architektury a pozemního stavitelství propadl jako všichni jeho vrstevníci rokenrolu a začal zpívat s fakultní skupinou FAPS. Jako vystudovaný inženýr architekt nastoupil do Sdružení velkovýkrmen, kde působil v jedné projekční skupině se svými vysokoškolskými kolegy konferenciérem Rangers a rozhlasovým diskžokejem Mirkem Černým a Petrem Nárožným. Od roku 1963 do roku 1965 zpíval s kapelou Olympic, v roce 1967 nastou- pil do angažmá v Semaforu, kde působil až do roku 1990.

Jako jeden z prvních v Československu zpíval a propagoval rokenrol, nejprve v angličtině, následně s českými texty, přičemž textaře si vždy pečlivě vybíral, a jako první český zpěvák se tak stal v pravém smyslu slova „interpretem“ mnoha slavných amerických songů.

Zlomovým pro něj bylo setkání se zpěvákem Johnny Cashem na půdě amerického velvyslanectví v roce 1978. Následně si s ním zazpíval na Cashově pražském koncertě, jehož záznam pro Českou televizi okomentoval.

V březnu roku 2013 vstoupil Pavel Bobek do Dvorany slávy hudebních cen Anděl a v listopadu téhož roku zemřel.