„Jsem hrdý, že za nahrávku X Mas dostávám zlatou desku na stejném místě, kde jsme ji pokřtili, v nejkrásnějším divadle světa," uvedl Margita, který na slavnostní setkání dorazil i se svojí manželkou, zpěvačkou Hanou Zagorovou.

Margita popularizuje operu 

„Margita patří k osobnostem české a slovenské divadelní scény nejen pro své pěvecké kvality, ale také pro osobní postoje a smysl pro divadlo, herectví a moderní umění," prohlásil ředitel ND Jan Burian.
Ředitelka Opery Národního divadla a Státní opery Silvia Hroncová podotkla, že Margita "dokonale popularizuje žánr opery". Od loňského roku už není pro zisk zlatého alba rozhodující prodej kusů fyzických nosičů, ale obrat, který každý titul přináší. Je vypočítán nejen z počtu prodaných CD, ale do této částky jsou zahrnuty i příjmy z placených stažení a všech dostupných streamingových servisů. Pro zlaté album je nyní zapotřebí obratu 500 tisíc korun.

Na příští rok plánuje X Mas turné 

Předchozí Margitovo album Melancholie z roku 2014 bylo za prodej oceněno platinovou deskou. Nahrávka věnované hudbě na pomezí žánrů se hned po vydání ocitla na první pozici prodejního žebříčku TOP 50 popových tuzemských desek. Následně opanovala na 16 týdnů první místo v hitparádě nejprodávanějších alb klasické hudby. Celkem se ho podle vydavatelství Supraphon prodalo přes 6000 nosičů.
Na albu X Mas Margita za doprovodu Symfonického orchestru Symphony Masters řízeného dirigentem Adamem Klemensem a Kühnůnova smíšeného sboru zpívá například Schubertovou Ave Maria, melodii En Aranjuez Con Tu Amor španělského skladatele Joaquina Rodriga nebo oblíbené vánoční skladby O Holy Night a Panis Angelicus.
"Na příští rok plánuju X Mas turné s Adamem (Plachetkou) i Kateřinou (Kněžíkovou), bude to sedm až osm koncertů," prozradil Margita.

Před 30 lety Margita zvítězil na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a v srpnu téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze. V této době (1987-1991) byl současně sólistou vídeňské Volksoper. V roce 1992 přešel do stálého angažmá ve Státní opeře Praha, kde působil do roku 1994. Vystupuje převážně v zahraničí, zpíval v nejslavnějších operních domech, jako jsou milánská La Scala, londýnská Covent Garden a newyorská Metropolitní opera.