"Pianista roku je soutěž podle mého gusta. Soutěžící musí podat brilantní výkon, zaujmout publikum a prokázat stylovou pohotovost, přirozenou muzikálnost a ještě něco navíc… říkejme tomu třeba ten pověstný x-faktor. Zkrátka to všechno, proč má smysl se zabývat něčím tak krásným a těžkým, jako je hra na hudební nástroj," uvedl člen poroty, klavírista, skladatel, aranžér a producent Petr Malásek.

Letos stálo na začátku soutěže patnáct pianistů, ve finále se rozhodovalo mezi čtyřmi. V porotě zasedli vedle Maláska také koncertní klavíristka a pedagožka Jitka Fowler Fraňková a výrobce strunných nástrojů a pořadatel koncertů akustické hudby Rostislav Čapek.

Pořadí ve finále

Jako druhý se umístil Tomáš Jeřábek, který vystudoval Střední odbornou školu varhanářskou v Krnově. Třetí skončil Daniel Bulatkin, barový pianista, doprovazeč i sólista jazzových kapel. Čtvrté místo získal Jan Horák, který studoval obor jazzový klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Daniel Bulatkin se zúčastnil již třetího ročníku Pianisty roku, kde skončil třetí. Díky tomu začal cvičení na klavír věnoval všechen svůj čas a etabloval se na pražské hudební scéně jako barový pianista, doprovazeč i sólista jazzových kapel.

Každý soutěžní večer měl i svého hosta, letos ve finále vystoupili Jiří Suchý a Jitka Molavcová, koncertní klavírista Ivo Kahánek a zpěvačka Dasha s Janem Smigmatorem.