Za orchestr o tom informovala Barbora Dušková.

„Na cestě nazpět pak PKF poletí proti času napříč třemi časovými pásmy a přivítá tedy Nový rok hned několikrát," uvedla Dušková s tím, že aktuální teploty v Sultanátu Omán dosahují téměř k 30 stupňům, takže je možné i koupání v moři.

Pro oslavy konce roku byly vybrány závažnější kompozice Maurice Ravela a Giuseppe Verdiho proloženy Rapsodií v modrém George Gershwina i odlehčenějšími kusy od Franze Lehára či Giacoma Pucciniho. PKF – Prague Philharmonia v čele se svým budoucím šéfdirigentem, jenž se ujme vedení orchestru od počátku příští sezony, doprovodí amerického klavíristu Andrewa von Oeyena, řeckou sopranistku Irini Kyriakidou a hvězdu Metropolitní opery, tenoristu Bryana Hymela, s nímž PKF letos v srpnu natočila CD, které vyjde v únoru na renomovaném labelu Warner Classic.

11. února znovu v Maskatu

„Nabídneme rozmanitý interpretační rozsah tělesa publiku navyklému na nejrůznější paletu uměleckých chutí v zemi, kde se mísí tradiční arabská kultura s luxusem a moderním způsobem života. Vystoupíme na scéně přední hudební a kulturní instituce ománského Maskatu, která kromě vlastních interpretů hostí pro své operní, baletní či koncertní produkce rovněž celou řadu světových sólistů a uměleckých uskupení," podotkl ředitel orchestru Radim Otépka,

Po silvestrovské návštěvě se PKF – Prague Philharmonia vydá na Arabský poloostrov znovu, když 11. února vystoupí se svým dosavadním šéfdirigentem Jakubem Hrůšou v ryze smetanovsko – dvořákovském programu opět v Královském operním domě v Maskatu. S Emmanuelem Villaumem se PKF představí českému publiku 10. května v rámci svého abonentního koncertu v pražském Rudolfinu. Více informací se nachází na www.pkf.cz.