Domingo, kterému je 79 let, zveřejnil informaci o svém zdravotním stavu na svém facebookovém profilu. „Cítím, že je mou morální povnností oznámit vám, že jsem byl pozitivně testován,“ napsal slavný zpěvák a doplnil, že on i jeho rodina jsou v domácí karanténě.

Servírka s ochrannou rouškou v kavárně ve městě Codogno v Itálii na snímku z 11. března 2020.
Ve Španělsku přibylo skoro 400 obětí koronaviru. Itálie zastaví výrobu

Kromě horečky a kašle se ale podle svých slov cítí dobře. „Žádám všechny, buďte extrémně opatrní, dodržujte základní pokyny, myjte si pravidelně ruce, dodržujte alespoň dvoumetrovou vzdálenost od ostatních, dělejte vše co můžete, abyste zabránili šíření viru a především prosím, zůstaňte doma,“ napsal Domingo.

Sexuální skandál

Jméno devětasedmdesátiletého Španěla se v nedávné době oběvovalo v médiích především v souvislosti s obviněním ze sexuálního obtěžování několika žen. Řada jeho vystoupení byla kvůli tomu zrušena a sám Domingo se údajným obětem omluvil.

Španělsko v současné době čelí narůstajícímu počtu lidí, kteří chorobou COVID-19 onemocněli. Koronavirem se v zemi nakazilo již více než 28,5 tisíce lidí a 1720 z nich nemoci podlehlo. To řadí Španělsko na třetí příčku hned za Čínu a Itálii.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník

Žena prochází kolem zavřeného kina v Berlíně 20. března 2020
Boj s koronavirem v Německu: Vláda zakáže shromáždění více než dvou lidí