Během koncertů se na pódiu vystřídá řada hostů (The Tap Tap, David Deyl, Voxel, Pavel Callta, Petr Lüftner a Mirka Miškechová), Xindl X zahraje koncertní set plný všech známých hitů. Zazní i skladby z posledního alba Čecháček Made včetně aktuální novinky Čecháček a totáček.

Právě k této skladbě – Čecháček a totáček - je naplánována velká filmová premiéra do pražského kina Světozor na úterý 14. října od 10:30. Premiéra bude pojata jako výlet do předlistopadových časů se vším, co k tomu patří - od uvaděček, přes soudružské projevy, až po retro občerstvení.

Se zmiňovanou skladbou Čecháček a totáček by Xindl X rád připomněl – nejen u příležitosti 25. výročí pádu železné opony - jak je důležité vážit si svobody, nevolit komunisty a postavit se zastáncům starých pořádků. „Tuhle písničku jsem napsal proto, že jsou tendence se dívat do minulosti skrz růžový brejle, říkat, že to tehdy bylo lepší a zapomínat na to, jak to doopravdy bylo. Takže myslím, že je určitě dobrý si občas připomenout, jak to tehdy doopravdy bylo. A kdy je lepší čas, než na 25. výročí od doby, kdy jsme se zbavili totality," dodává Xindl X.

Čecháček a totáček je už v pořadí třetím singlem z jarní desky Xindla X s názvem Čecháček Made. Videoklip k ní - stejně jako dva předchozí a velmi úspěšné (každý přes 2 miliony zhlédnutí) - vytvořil Ondřej Pfeiffer. Barbína a V blbým věku - se dočkaly velkého ohlasu, přičemž posledně jmenovaný kraluje špičce hitparády nejhranějších písní už na tři měsíce.

Zdroj: Youtube

Xindla X můžete slyšet pravidelně v jeho sobotním rádiovém pořadu Xindloviny na všech stanicích sítě HIT rádií. Každotýdenní Xindlův Deník můžete číst na denik.cz.