Program načalo kladenské seskupení Spadaný listí Jaroslava Obermajera. To je kapela, která má za sebou rok vystupování. Následovala bluegrasová kapela New Rebels. Za za osm let účinkování už protřelá nejrůznějším prostředím.

„Žije se nám muzikantsky střídavě jednou dobře, někdy hůř. Ale to je bolest Kladenska. Hrajeme převzaté melodie s vlastními texty. Naše pecka je slavný gospel Wayfaring Stranger, kterou zpívá a hraje na mandolínu Eva Cónová. Vystupujeme pravidelně v country klubu Dřevák," uvedl kapelník Sláva Cón.
S vlastní tvorbou se představil Pavel Petrán, který byl na festivalu už podruhé. Jeho písničky proudí po rozhlasových vlnách pár let. Na Sítné to byl průřez jeho nového cédéčka Božský klid.

Kapela ZEM má též, ale zatím jen v šuplíku, vlastní tvorbu. Ale podle slov kapelníka Edy Hladíka je hrozně těžké se prosadit, tak hrají převzaté skladby ve vlastní aranži.

Soňa Machová, průvodkyně festivalu a zpěvačka o své kapele řekla. „Pokoušíme se dělat vlastní věci. Ve složení Honza Chvátal basa, kytarista Jirka Janák. La Peka má za sebou rok působení. Písničku, kterou hrajeme vždy, je od Karla Plíhala Ráda se miluje. Už se těšíme se na třetí ročník festivalu Unhošťské ozvěny," řekla krátce zpěvačka právě z Unhoště.

Soňa Machová je více známá jako orientální tanečnice. „Začínala jsem s latinsko-americkým tancem, ale to je už osmnáct let. Vedu taneční skupinku, tančíme na předtančeních, je o to velký zájem. Orientální tanec je populární i mezi staršími ženami, ale i finančně náročný na kostýmy. Chodím si zatancovat i s manželem, ten ale umí jen polku. Ráda se pochlubím prvním místem na mistrovství republiky v roce 2012 a rok před tím pátým místem skupinovým tancem v Evropě," dodala moderátorka Machová.

Program ukončila mladičká písničkářka Adéla Jonášová. Osamocená na pódiu zazpívala a také pokřtila své nové CD Dobrodruh. „Dělám a zpívám jen svoje věci, ale jsou výjimky. Některé texty jsou od básníka a bubeníka Zbyška Rašky. Toto album jsem natočila za pět dní na Slovensku až u maďarských hranic. Sedmým rokem hraji společně s mamkou Pavlínou Jíšovou. Písničku Matka a dcera uvádíme vždy. Matka je obrovský kritik. Dám na ni," svěřila se písničkářka. Autor: Břetislav Kostka