"Miluju videohry a miluju jejich hudbu. Ve volných chvílích jsem si zkoušela zahrát melodie z populárního Maria, Diabla, Call of Duty a mnoha dalších. Říkala jsem si, že by bylo zábavné udělat vlastní verzi těchto skvělých písní," líčí čínská cellistka Tina Guo.

V zápětí ale dodává, že to nedělá jen kvůli hudbě, ale i kvůli tomu, že ona sama je blázen do videoher.

| Video: Youtube

"Musím přiznat, že i když jsem velmi zaneprázdněná hraním na cello a koncertováním, ráda hraju Pokemon Go nebo Tetris. Obvykle, když jsem na cestách," vysvětluje Guo.

Album vyjde 10. února a od 8. března s ním Tina Guo vyráží na světové turné.

Hudbě se věnuje odmalička. Již od tří let hraje na klavír, v pěti letech si k tomu přidala housle a o další dva roky později violoncello. Se symfonickým orchestrem vystoupila poprvé v devíti letech. Po několika letech ji však uchvátil zcela jiný žánr - rock.

Přečtěte si: Jak uspět v crowdfundingu? Buďte originální, říká autorka populární knížky

„Když jsem poprvé přišla do rockového klubu, bylo to špinavé, temné a hlasité místo, které mě ale uchvátilo. Nikdy dříve jsem nic takového nezažila. 

Netrvalo to dlouho a najednou stála na jednom pódiu společně se Stevie Wonderem, The Foo Fighters nebo Justinem Biebrem. V současné době spolupracuje se známým skladatelem filmové hudby Hansem Zimmerem.

Jejím prozatím nesplněným snem je vystoupení s jednou z nejslavnějších kapel všech dob – Rammstein

Mohlo by Vás zajímat: V týmu Horáčkových poradců jsou Vášáryová či Drábová