Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vydělám několik tisíc za noc, přiznal DJ Ondřej Albrecht

Zlín /ROZHOVOR/ – Zlínský moderátor v rádiu Kiss Publikum a dýdžej Ondřej Albrecht se vždy cítil dobře, když byl středem pozornosti. I proto si může pochvalovat současnou práci. Co mu určitě nelze upřít, je smysl pro humor. Patrné to je i z jeho odpovědí, některé je potřeba brát s určitým nadhledem. „Protože o čem by ten život byl, kdybychom se trochu nepobavili," tvrdí.

20.5.2013
SDÍLEJ:

Čtyřiadvacetiletý Ondřej Albrecht se narodil a žije ve Zlíně. Chodil
na SPŠ Zlín, obor strojírenství. Po ročním studiu angličtiny přišel do rádia Kiss Publikum, kde pracuje dodnes. Foto: Josef Omelka

Kolik je vlastně na Zlínsku dýdžejů? Jaká je konkurence?

Není DJ jako DJ, protože ne každý, kdo si v dnešní době koupí notebook s DJ softwarem a říká si „DJ", je opravdová konkurence. Takže konkrétní číslo se říká velmi špatně.

Jaké mezi vámi panují vztahy?

Skvělé. (Smích.) Všichni se máme rádi a pomáháme si navzájem, skoro jako v české politice.

Jsou mezi DJs převážně mladí lidé, nebo lze v branži najít třeba padesátníky?

Mladých lidí je mezi Djs většina, ale je tu taky spousta matadorů, kteří hráli, ještě když jsem nebyl na světě. Na těch obdivuju hlavně to, že ještě nepotřebují naslouchátka.

Jak je těžké se prosadit, abyste si mohl zahrát na některé
z místních diskoték?

Konkrétně ve Zlíně bych to zas tak složitě neviděl, je ale pravda, že pokud člověk nemá známé, kteří se třeba už DJingem zabývají, jde to hůř. Nebo druhou možností je
v dnešní době být levnější, to se mi ale nelíbí.

Co je k tomu z technického hlediska potřeba a kolik takové vybavení stojí?

Doby, kdy si „diskžokejové" vozili pomalu i bary, jsou pryč. Dneska stačí koupit si
v předvánoční akci PC konzoli a stáhnout program. To je otázka několika tisíc. Pokud člověk ale chce mít vybavení na úrovni, padesát tisíc bude málo.

Kolik si lze za jeden večer nebo noc vydělat?

To je spíš o tom, o kolik si člověk řekne a jak umí vyjednávat s majitelem klubu. Tady na Zlínsku to je několik tisíc korun za noc. Svou konkrétní výši honoráře neprozradím. Nerad bych někomu pohnul žlučí. (Smích.)

Odkud berete skladby? Musíte mít originální nosiče, nebo si lze skladby stáhnout z netu?

(Úsměv.) To je tajné a neřeknu to, ani kdyby se mě ptal James Bond. Pro pracovníky ČOI a OSA: samozřejmě že vše nakupuji, buďto na internetu, nebo na CD nosičích.

Kolikrát jste se setkal s kontrolou například ze strany Ochranného svazu autorského (OSA)?

Zatím jsem kontrolu nezažil, ale několika kolegům už se stalo, že na akci chtěli pracovníci vidět, z čeho dotyčný hraje. Je podle mě ale špatně, že české zákony neuznávají mp3 soubory, byť legálně koupené, jako originální nosič.

Za mixážním pultem jste hodně vidět i s vaším kamarádem DJ Edem Vancem. Přete se i někdy o to, kdo bude co hrát či mluvit do mikrofonu?

Ed Vance je můj dobrý kamarád i mimo mixážní pult, takže během hraní se spíš navzájem doplňujeme. Sem tam, když je, jak říkáme – party hard, se stane, že si další pořadí songů vysvětlíme trochu více polopaticky.

A co nějaká milá historka z vašeho DJ světa?

Je jich spoustu. Nechybí ty, které se vykládají až po šestém pivě a desáté večerní. Úsměvné také je, když lidé chtějí zahrát písničku, která zrovna v tu chvíli hraje nebo když si stěžují, že si v klubu povídají a muzika hraje příliš nahlas.

Jaký je váš pohled na současný svět party ve Zlíně?

To je těžší otázka. Je to horší. Návštěvnost akcí je asi tak poloviční než před rokem. Možná na tom má vinu krize, ale podle mě spíš trochu rozmazlenost lidí. Když porovnám akce mimo Zlín na menších diskotékách, přijde mi, že lidé si víc váží toho, že se něco děje. Jednou z věcí, kterou nechápu, je, že lidé přijdou do klubu, a když vidí, že ještě nikdo není uvnitř, okamžitě jdou jinam. Díky tomu pak jenom korzují po městě. Stejně si každý nejdřív dá několik drinků, než jde na parket. Kdyby proto zůstali chvíli
a počkali, než dojdou další, tak si v klidu stačí vypít drink, pokecat a najednou by se klub hezky naplnil. Některé věci ale asi člověk bohužel nevysvětlí.

Máte nějaký vzor?

Konkrétně bych asi nejmenoval. Snažím se sledovat trendy, které se mi poslední dobou líbí čím dál méně, a jít podobným směrem. Samozřejmě že asi každý DJ by se nejraději viděl třeba na Ibize nebo Tomorrowlandu (prestižní festivaly elektronické taneční hudby – pozn. red.), ale buďme realisti. (Úsměv.)

Pokud byste měl rozhodnout – kdo je z vašeho pohledu z této pětice slavných DJs nejlepší? Tiesto, van Dyk, van Buuren, Oakenfold nebo Guetta?

Na rovinu – nevím. Dneska je na tom poli elektronické taneční hudby spousta jmen
a mám třeba hodně oblíbených věcí od producentů, kteří uspěli například s jedinou písní. Pokud si mám ale vybrat jednoho z uvedených pěti, rád bych se potkal
s Arminem nebo manželkou Davida Guetty. (Úsměv).

Působíte jako moderátor v úspěšném rádiu. Jak jste se 
k té práci dostal?

Od malička mě bavilo být středem pozornosti, do rádia jsem přišel na hlasové zkoušky a vyšlo to. Jsem rád, že se tak můžu živit prací, která mě baví a naplňuje. To se nepodaří každému.

Co vás na ní baví?

Rozmanitost, kreativita
a taky možnost vyjádření svého názoru, popřípadě realizování mých šílených nápadů. (Úsměv).

Jak překonáváte případné špatné rozpoložení, když v rádiu musíte být pořád pozitivně naladěn?

To se asi nedá říct, to prostě člověk musí umět oddělit osobní život od těch vteřin, kdy mluví do mikrofonu. Přiznám se, že někdy je to hodně těžké, protože den Blbec se nevyhýbá ani moderátorům.

Jaké to vlastně je, když víte, že vás například poslouchá vaše rodina, kamarádi, láska…?

Rodina je ráda. Do rodného hnízda však zavítám jenom občas. Podle jejich slov si vždycky alespoň mohou jednoduše ověřit, jestli ještě žiju. (Smích.) A partnerky? To je na samostatnou knížku. Nazval bych ji „Jak žít s moderátorem a nezbláznit se". (Úsměv.)

Určitě jste se už dopustil nějakého zajímavého přeřeku. Jaký to byl?

Například když mi Word opravil jméno Barbory Špotákové na Sporákovou a já si toho nevšiml.

Sledujete i ostatní moderátory? Kdo je podle vás nejlepší?

Určitě. Třeba i zahraniční speakery. Kdo je nejlepší, se určuje těžko. Každý má totiž něco svého, co zaujme určitou skupinu lidí. Hlavně sleduji sám sebe, protože někdy si stačí pustit hodinu záznamu vlastního vysílání a nejraději bych se neviděl.

Máte mezi nimi někoho za vzor?

Konkrétně nemám. Ono totiž od sledování vzoru není daleko k opičení se po něm.

Jaký názor máte na přední české moderátorské trio Mareš, Hezucký, Šilhánová?

Klobouk dolů, hlavně kvůli tomu vstávání. (Úsměv.) Je to velice silné trio, které spolu funguje dlouho a každý si je někdy zapne. Pro mě jako moderátora je ale těžké si poslechnout kolegy a nezačít je hned analyzovat, co jak dělají. Ale jsou vážně dobří.

Kde bude Ondřej Albrecht
za 5 let a co bude dělat?

To přesně zatím nevím, určitě by to mělo být ve vodách showbyznysu, možná už ne regionálních. Jedno je ale jisté: udělám vše pro to, abych byl především tam, kde budu chtít, a tam, kde budu moci dělat to, co mě baví – bavit lidi.

Na Facebooku máte přes 2000 přátel, což je v českých poměrech nadstandard.

No, já nikdy nesbíral hokejisty ani pokémony, tak si to kompenzuju takhle. (Smích.)

Znáte se se všemi osobně?

Popravdě neznám. Množství je díky tomu, že si mě přidává spousta lidí přes rádio nebo mě viděli na akci. Rád bych se znal se všemi, ale to bych jenom seděl a učil se jména a fotky.

Jak byste charakterizoval vaše fanynky?

Krásné modrooké blondýny, velký objem hrudníku, nádherné ženské, které pro mě udělají cokoliv, třeba i zmáčknou „like" na fotku mého oběda na Facebooku, což mě velmi těší!

Autor: David Karola

20.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Těsný únik. Řidič osobního vozu v protisměru neměl proti předjíždějícímu kamionu jinou možnost než zastavit mimo vozovku. Jinak by riskoval fatální čelní střet.
13

VIDEO: Předjíždění kamionů jako kilometrový hazard se smrtí

Bývalá politická vězenkyně Mária Matejčíková převzala 17. listopadu v pražském Národním divadle Cenu Paměti národa. Gratuluje jí moderátor večera Martin Veselovský.
AKTUALIZOVÁNO
1

Ceny Paměti národa dostali političtí vězni a perzekvovaný Šimko

Extraliga po 22. kole: Sparta konečně vítězně. Derby severu pro Vervu

/FOTOGALERIE/ Jedni se po reprezentační přestávce zvedají, druhým to skřípe. Mluvit by o tom mohla brněnská Kometa, která ve středu doma padla s Pardubicemi a v pátek doma nestačila 1:3 na Vítkovice. Pád pokračuje i v Mladé Boleslavi, kde vedení dnes odvolalo trenéra Augustu. Proti Hradci tak tým vedla dvojice asistentů Žabka – Ujčík, ale ani to na výhru nestačilo.

Pražská zoo přivítala nový přírůstek. Mládě guerézy pláštíkové

Mládě guerézy pláštíkové se narodilo v úterý v Zoo Praha. Návštěvníci jej mohou už nyní vidět v expozici těchto primátů, která se nachází v dolní části zoologické zahrady na Opičích ostrovech. Přírůstek má bílou barvu a krátkou kudrnatou srst, kontrastující s rodiči.

Irácká armáda dobyla Rávu, poslední irácké město ovládané IS

Irácká armáda oznámila, že dobyla město Ráva u hranice se Sýrií. Město bylo považováno za poslední útočiště takzvaného Islámského státu v Iráku. Vojenská operace směřující k osvobození Rávy začala v pátek za úsvitu.

Univerzita Karlova ocenila vynikajícího učitele a vzdělávací počin

Univerzita Karlova dnes opět při příležitosti 17. listopadu ocenila vynikající vyučující a vzdělávací počiny. Cenu Arnošta z Pardubic získal profesor Petr Charvát z pedagogické fakulty a tým z právnické fakulty za program Street Law - zažít právo jinak. In memoriam byl v Karolinu oceněn za přínos světové vědě, pedagogické činnosti a popularizaci vědy Jan Suda. ČTK o tom informoval mluvčí univerzity Václav Hájek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT