Autory novinky jsou Lukáš Bundil ze skupiny Slza (hudba) a Xindl X (text). „Seznámili jsme se díky zpěvákovi Sebastianovi, s nímž jsem jela loni na jaře turné. Xindl X mu při pražském koncertu křtil jeho desku a poslechl si i mé vystoupení s kapelou. Dali jsme se pak spolu do řeči, z níž vyplynula naše spolupráce. Byla to náhoda,“ říká Sabina.

„Písničky jsem si vždycky psala sama, teď považuju za čest zpívat tu, kterou mi napsali kluci. Odvedli skvělou práci, Xindl X je pro mě geniální textař,“ doplňuje zpěvačka, která s ním ještě před vypuštěním singlu Jako dřív nazpívala duet k filmu režiséra Milana Cieslara Věčně tvá nevěrná. Tím ale jejich spolupráce nekončí respek- tovaný textař a písničkář pro ni stvořil ještě další song, který Sabina Křováková představí později.

Nové obzory

Toto hudební partnerství je pro ni otevřením nového obzoru. „Vždycky jsem se vnímala jako rocková zpěvačka. Už s mojí první kapelou, kterou jsem měla ve dvanácti třinácti letech, jsme hráli tvrdší písničky. Singlem Jako dřív, za jehož výsledným tvarem stojí producent Ondřej Fiedler, se ale přikláním k popu, což je pro mě zajímavá zkušenost,“ sděluje Sabina.

Rocku se však do budoucna vzdát nehodlá. „Nedokázala bych dělat něco, co by bylo proti mému přesvědčení, co bych necítila. Můj hlas je laděný spíše rockově, takže myslím, že to z něj půjde vždycky slyšet,“ usmívá se zpěvačka (mimochodem, není od věci si na YouTube připomenout, jak si ve zmiňované soutěži poradila s písničkou Cry Baby od Janis Joplin).

Klip k singlu Jako dřív natáčela už koncem loňského roku v ulicích Prahy a v nej- menším českém kině MAT na pražském Karlově náměstí. Hlavní roli si v něm se zpěvačkou zahrál její kamarád Honza Wippler, se kterým se zná jedenáct let, a proto si prý natáčení užili. „Technicky jsme klip dokončili letos v dubnu, protože jsme čekali na finální verzi písničky,“ podotýká Sabina.

„Celkově jsme si na něm dali hodně záležet. Dlouho jsme zvažovali, jestli je to či ono správně, až z toho byl člověk trošku ‚zblblý‘… Jako když po sobě opravujete písemku, pořád v ní nacházíte chyby a ve výsledku jich pak stejně nasekáte mnohem víc. V určitou chvíli jsem ho musela dobrovolně odevzdat, protože bych se s ním piplala možná ještě dnes,“ vypráví.

Turné i deska

Během léta má v plánu odehrát několik vystoupení na festivalech s kapelou, kterou tvoří její kamarádi, absolventi konzervatoře. „Nechtěla jsem mít kolem sebe muzikanty, kteří by hraní se mnou měli pouze jako brigádu a víc by je naše kapela nezajímala. Obklopila jsem se těmi, s nimiž se můžu o věcech radit a sdílet radost ze společného hraní,“ dodává Sabina. Na podzim pak připravuje vlastní koncerty a nové album chystá na příští rok.

„Jsem šťastná, že se můžu živit koncertováním, skládáním, zpíváním… V tom mi vítězství v ČeskoSlovenské SuperStar pomohlo. Občas jsem samozřejmě vedle těch skvělých narazila i na nepříjemné spolupráce, ale člověk se učí, už není tak naivní, jak býval. Dělám prostě to, o čem jsem odjakživa snila a co mě vnitřně naplňuje,“ uzavírá zpěvačka.