Posluchače čeká největší happening v dějinách Pražského výběru. „Bude to něco naprosto monstrózního. Už teď z toho máme spalničky," rozvášnil se zpěvák a klávesista Michael Kocáb.

Na pódiu, které bude zasahovat do poloviny O2 areny a podle zpěváka může konkurovat i západním kapelám, vystoupí během téměř tříhodinové show na 150 účinkujících.

Jódlování i pěvkyně

Vojtěch Dyk bude jazzovat 
a dojde prý i na jódlování ve Strace v hrsti, které mu jde lépe, než klávesistovy Pražského výběru.

Monkey Business v čele 
s Matějem Ruppertem si přichystali velké překvapení. Ondřej Soukup dorazí 
s operní pěvkyní.

Nová členka kapely

Nebude chybět ani Iva Pazderková, která se s kapelou objevila například na putovním festivalu HRADY CZ a podle Pavlíčkových slov už se stala členkou skupiny.

„Chystáme i vizuální zážitek: pyrotechniku, světla, obrovská video zařízení, efekty. Je to nad rámec únosného, všechno jsme to přehnali a nekontrolovali rozpočet," smál se Michael Kocáb.

Nejpočetnějším hostem bude Český národní symfonický orchestr, který bude řídit americký hudebník Steven Mercurio, který vystupoval se Stingem či třemi tenory Josém Carrerasem, Lucianem Pavarottim a Plácidem Domingem.

Texty si vygooglil

„Setkání rockové a synfonické muziky nebývají vždy šťastná. Občas dochází 
k agresivní kolizi. My ale víme, že Steven Mercurio, který je rovněž rockový kytarista, je záruka kvality 
a tato fúze musí být zákonitě zdařilá. Máme v něm velkou oporu a důvěřujeme mu," vysvětlil Michal Pavlíček.

Texty Pražského výběru si dirigent prý překládal přes Google Translator, později pochopil, že každá písnička je sama o sobě divadlem.
„Chtěl jsem zjistit, co je uvnitř hudby Pražského výběru, takže jsem ji poslouchal alespoň tři měsíce. Došlo mi, že je to mistrovské dílo. Překvapilo mě, co se děje s kytarou, klávesami, basou a bicími. Tuto hudbu nemohu měnit a snažil jsem se ji pečlivě zaranžovat tak, aby i s orchestrem to byl stále Pražský výběr," řekl dirigent Steve Mercurio.

Na václavským Václaváku

Ještě před megakoncertem vydá kapela archivní nahrávky z let 1980 až 1982 na dvou CD s názvem Na václavským Václaváku. Na záznamu hraje na basu Ondřej Soukup a zpívá původní první zpěvák Jiří Tomek.

Vypadá to, že Pražský výběr konečně vydá i novou nahrávku. Po velkém usmíření na pohřbu Václava Havla, který kdysi v nadsázce utrousil, že více očekává smíření Palestiny a Židy, než Kocába a Pavlíčka, a comebackovém turné 2012, by šlo o přirozený vývoj. Přesto si fanoušci na nové písně ještě počkají, přestože už spatřily světlo světa.

Průsečík pohledů

„Novou desku jsme odložili. Písničky už máme napsané, ale potřebujeme najít průsečík všech našich pohledů a hodnot. Nebude to tak jednoduché, jak to na začátku vypadalo. Navíc příprava koncertu nás naplno zaměstnává, hlavně Michaela, který ho celý režíruje," vysvětlil Michal Pavlíček.