Zahajovací galakoncert nabídne v Rudolfinu hudbu k dalším hollywoodským hitům jako Vetřelec, Interview s upírem, Základní instinkt, Gremlins, Čínská čtvrť a Nejhorší obavy. Pod taktovkou britského dirigenta Nika Rainea vystoupí Filharmonici města Prahy, Kühnův smíšený sbor, chlapecký sbor Boni pueri, mezzosopranistka Andrea Kalivodová a sopranistka Christina Johnstonová.

„Připravuji se pilně. Zpívám působivé sólo ve skladbě The Mission z filmu Nejhorší obavy. Je to taková monumentální árie za doprovodu orchestru a sboru," komentovala to Kalivodová, která si pro koncert nechává šít speciální šaty. V následujících týdnech totiž očekává narození syna.

Ve čtvrtek 25. září festival nabídne projekce filmů Legenda, Interview s upírem a Harry Potter a Ohnivý pohár v pražském Kině Atlas. Fanoušci filmové hudby tam budou mít také možnost potkat hosty festivalu.

A v pátek 26. září se Rudolfinem ponesou největší hity skladatele Patricka Doylea, který se galakoncertu osobně zúčastní. Český národní symfonický orchestr, Kühnův smíšený sbor a sopranistka Markéta Mátlová pod vedením dirigenta Jamese Shearmana uvedou skladby z filmů Harry Potter a Ohnivý pohár, Thor, Zrození planety opic, Eragon, Gosford Park, Hamlet nebo Rozum a cit. Hudbu doplní recitace textů Williama Shakespeara z jeho děl Hamlet, Mnoho povyku pro nic nebo Jak se vám líbí.

„Pro tyto náročné party jsme oslovili herce z Prague Shakespeare Company. Rolí se ujali Guy Roberts, zakladatel společnosti, a Jessica Booneová," doplnil Bojčev. Výtěžek festivalu organizátoři věnují na výzkum rakoviny v Masarykově onkologickém ústavu v Brně.

Podrobnosti jsou na webových stránkách www.festivalfilmovehudby.cz.