„Každý z nás si prošel spoustou etap, prožil hodně radosti i zklamání, hodně úspěchů i pádů. Míjeli jsme se a potkávali a vždycky zjišťovali, že podobně cítíme a vnímáme stejné věci. Podobně tápeme a hledáme svoje místo na tomto světě a svádíme svůj každodenní zoufalý a nekonečný boj se svými démony. Od první chvíle, kdy jsem tě poznala, jsi pro mě byl zjevením – citlivý kluk s rozervanou duší a s romantickým srdcem, věčně zadumaný a věčně pochybovačný. Ale vždycky tak strašně poctivý ve své práci a zodpovědný ke všem lidem kolem sebe," loučila se s Mukem v pražském Divadle Broadway, na jehož jevišti vytvořil několik muzikálových rolí, Bára Basiková.

Petr Muk pocházel z Českého Krumlova. V Českých Budějovicích absolvoval stavební průmyslovku. Od patnácti let hrál na kytaru v alternativních kapelách, zpívat začal v punkovém Duralu. Zlomem bylo v roce 1985 založení Oceánu, kde spolu s Dušanem a Janem Vozáryovými, Petrem Kučerou a textařem Petrem Honsem působil dalších osm let (v 90. letech projeli jako předkapela Erasure Británii a Irsko). Novoromantická syntezátorová skupina se v socialistickém Československu stala senzací a v jistém smyslu nahrazovala domácím fandům Depeche Mode, Camouflage či The Cure dohromady. Úspěšné bylo (v letech 1992 až 1996) i seskupení Shalom. Od roku 1997 vystupoval Muk samostatně.

Vynikající hudebník a majitel jedinečného hlasu trpěl diagnózou zvanou bipolární afektivní porucha – podle jeho kolegů měl velké deprese, bral na to prášky a do toho hodně pil. Jako příčina jeho úmrtí bylo stanoveno udušení zvratky.

Petru Mukovi můžete zapálit svíčku k uctění jeho památky ZDE.