Nebude to ale jen loučení se Zdeňkem Rytířem, možná naposledy se společně před kamerami objeví populární skupina Nightwork, která si pro televizní diváky a kolegy z branže chystá vystoupení srovnatelné s šokovou terapií.

Plejádu slavných hvězd na slavíkovském pódiu doplní další zvučná jména, například Richard Müller se skupinou Fragile, skupina Kabát, Tomáš Klus nebo Lucie Bílá a další. A speciální vystoupení si navíc chystá i moderátor večera Jan Kraus.

Předáni budou Zlatí slavíci v kategorii Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a cena Absolutní slavík. Ocenění rovněž převezmou vítězové kategorie Skokan roku, Objev roku, Slavíci bez hranic, Hvězda internetu a dalších kategorií.

Místo Gunčíkové Farna

Poté, co si zpěvačka Gábina Gunčíková vážně zranila koleno, štáb připravující přímý přenos udílení hudebních cen Český slavík Mattoni se dostal do vážné situace. Sympatická blondýnka totiž měla být jednou z vystupujících hvězd večera a musela se za ni najít jiná hvězda. Podle čerstvých informací přála režisérovi pořadu náhoda – a tou je česko-polská zpěvačka a idolka teenagerů Ewa Farna.

„Vzhledem k tomu, že na žádost slovenského pořadatele došlo z technických a organizačních důvodů  k přeložení původně plánovaného sobotního koncertu v Popradu  Ewy na pozdější termín, může nakonec Ewa vyhovět požadavku produkce TV Nova a vystoupit na předávání cen Český slavík Mattoni," řekla Michaela Kocourová, která je manažerkou obou zpěvaček.

Diváci tak nebudou ochuzeni o hudební zážitek, který si můžou naplno vychutnat už v sobotu 23. 11. na TV Nova od 20:20.

Prvních osm podle abecedy:

ZPĚVAČKY:
Absolonová Monika
Anna K.
Bílá Lucie
Farna Ewa
Gunčíková Gabriela
Jandová Marta
Langerová Aneta
Vondráčková Lucie

ZPĚVÁCI:
David Michal
Dyk Vojtěch
Gott Karel
Kolář Petr
Klus Tomáš
Krajčo Richard
Landa Daniel
Nohavica Jaromír

SKUPINY:
Divokej Bill
Chinaski
Kabát
Kryštof
Lucie
Mandrage
Nightwork
Olympic