Srdcový král je adaptací Shakespearovy komedie Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete (Twelfth Night) – její děj převedl do Ameriky 50. let úspěšný broadwayský libretista Joe DiPietro. Autorem českého libreta a textů je Adam Novák. „Muzikál jsem viděl v Palace Theatre na Broadwayi v létě roku 2005 – jako obdivovatel Elvise Presleyho jsem prostě musel. Jenom jsem netušil, kdo by v Česku mohl hrát hlavní roli Chada. A když jsem uviděl na jevišti Honzu Kříže, věděl jsem, že se tento muzikál u nás dělat dá," říká Novák.

Vedle zmiňovaného Kříže, čerstvého držitele Ceny Thálie za postavu Michala v muzikálu Děti ráje, vytvoří (v alternaci) úlohu Chada Přemysl Pálek. Těch dalších se zhostí Petra Tenorová/Petra Kosková (Natalie Haller), Petr Vondráček/Zbyněk Fric (Jim Haller), Marie Křížová/Ilona Maňasová (Sylvia), Kateřina Šildová/Genny Ciatti (Lorraine), Petr Kutheil/Jan Tenkrát (Dennis), Petra Vraspírová/Markéta Martiníková (Sandra), Renáta Podlipská (Matilda Hyde), Roman Tomeš (Dean Hyde) a Michal Pleskot/Martin Bačkovský (Earl). Mnoho dalších tváří (například Filip Jankovič či Gloria Šudomová) bude součástí taneční company, neboť Srdcový král je nejen o Elvisových písničkách, ale i o tanci. Ten má na starosti Petra Parvoničová. „Choreografie bych ráda stavěla dobové, tematické, náročné, ale ne na úkor hereckých výkonů. Samozřejmě mě bude směrovat záměr a představa režiséra, v každém obrazu se poté budu snažit pracovat s danou scénou, kostýmy a charaktery postav. Převládající taneční styl bude určitě rock´n´roll, ale nebojím se přidat partnering modernějších stylů či jazzové prvky, které se dokážou sladit do dobové podoby a nenaruší tím děj ani podobu muzikálu," říká Parvoničová.

Režie a scénografie představení se zrodí pod rukama zkušeného Šimona Cabana. „Pro mě je tento muzikál o tom, že každému je dopřána chvíle, kdy má říct svému milému, že ho miluje. A kdo to propásne nebo není schopen se vyslovit, tak má prostě smůlu," uvedl Caban. Producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek dodává: „Muzikál Srdcový král provází pověst představení, při němž se diváci zvedají ze sedadel a tančí v řadách. My něco podobného zažíváme na Pomádě, Horečce sobotní noci nebo Osmém světadílu. Navíc se o Srdcovém králi píše jako o nejlepším rock´n´rollovém muzikálu od dob Pomády. To byly jedny z hlavních důvodů, proč jsme si z té nekonečné nabídky zahraničních titulů vybrali právě tento."

Muzikál se odehrává v jednom konzervativním státě USA, kam do ospalého města přijíždí na motocyklu záhadný cizinec, kytarista a tulák Chad, aby jejich obyvatele nakazil rebelstvím své hudby a jejich nudné životy navždy převrátil vzhůru nohama. Lístky jsou již v předprodeji.