„V nastoleném trendu chceme pokračovat a ještě jej postupně vylepšovat,“ uvedl organizátor akce Lešek Wronka. „Našim cílem bylo ceremoniál zrychlit, zmodernizovat, přiblížit se jím hudebním podnikům na MTV, což se nám, myslím, povedlo. Ukázalo se, že u nás máme odborníky, kteří umějí udělat skvělé projekce i zvuk – jejich úsilí se na výsledku naprosto jasně odrazilo. Kdyby nám před vyhlášením výsledků neodpadl hlavní sponzor, byl by celý večer ještě mnohem atraktivnější,“ prohlásil Wronka.

S potěšením by se však v dalších ročnících Andělů vyhnul takovým „excesům“, jaké prý letos předvedli Tata Bojs, kteří se odmítli předávacího ceremoniálu zúčastnit, protože se jim jeho průběh už léta nelíbí. „Měli by si uvědomit, že slavnost děláme pro lidi z branže. A jestliže ti lidé z branže chtějí, aby to byly jejich ceny, tak by se za ně měli postavit. A ne za každou cenu kopat do toho, kdo to celé organizuje,“ řekl.

Velkou radost mu udělaly letošní výsledky (pozn. Zpěvačka roku – Lenka Dusilová, Zpěvák roku – Dan Bárta, Skupina roku – Kryštof, Objev roku – Toxique a další). „Spokojený jsem byl už s nominacemi na jednotlivé ceny. Potvrdilo se, že akademici jsou potentní lidé, že hlasovali dobře,“ podotkl.

Akademie populární hudby, která je nyní řízena přímo IFPI ČR, letos rozhodovala mimo pořádající agenturu, což je oproti předcházejícím ročníkům organizovaným společností Petarda změna. „Moc jsem to uvítal, protože se už nemohou objevit námitky, že hlasování ovlivňujeme – mimochodem, to tvrzení bylo naprosto scestné,“ dodal Wronka.