V poledne se účastníci akce vydali průvodem provázeným auty s mobilními soundsystémy s dunící hudbnou na pochod směrem do centra.

„Celou akci jsme pojali jako protest poukazující na nedostatek nekomerčního kulturního prostoru v Plzni. I když se město Plzeň honosilo titulem Evropského hlavního města kultury 2015, nevznikl zde žádný prostor, kde by bylo možné pořádat nekomerční hudební akce. Prostor není k dispozici dokonce ani v létě, kdy je možné pořádat akce pod širým nebem. Nekomerční hudební produkce naráží na zvukové limity po 22 hodině. Na rozdíl od hudebních festivalů s vysokým vstupem si nekomerční scéna nemůže dovolit prostě uhradit limitované pokuty za rušení nočního klidu a zákon svým způsobem ignorovat. Bohužel Plzeň zcela selhala ve vytvoření prostoru pro vlastní plzeňské umělce a proto tedy využíváme prostor, který máme legálně k dispozici tímto způsobem. Pokud by město našlo prostory, kam je možné se uchýlit a kde bude možné bez problému koexistovat s ostatními občany, velice rádi jich využijeme," uvedl Vladimír Lagy Vrátný ze sound systému Wottek a spoluorganizátor akce.

Podle policejní mluvčí Hany Kroftové policisté neřešili v souvislosti s akcí žádný vážný prohřešek, policejní bezpečnostní opatření trvala nejméně do 22 hodin, kdy měla akce s ohledem na noční klid skončit.