„V neděli večer vystoupíme, koncert se nahraje, přes noc se nahrávka upraví, odveze do lisovny a další den se bude na festivalu prodávat,“ popsal kytarista, zpěvák a básník fiXy Márdi, jak vše vymysleli.

Bude to psycho, říká Márdi

Není to poprvé, co se něco takového v Čechách děje. Podobný pokus zažila v 80. letech Porta v Plzni, festival trampské, country a folkové hudby. Tehdy nadšenci, kteří festival v lochotínském amfiteátru pořádali, jeden den koncert nahráli a druhý den si jej návštěvníci mohli koupit. Jen vyšel ještě na klasické LP desce, jaké dnes „používají“ spíše dýdžejové. I když i kapely se k ní vrací, například ústečtí Uraggan Andrew na ní vydali letos svůj zdařilý debut. A fiXa na ní i na CD má svou pěknou novinku Klenot.

Vypsaná fiXa, frontman Márdi

„Vymyslel to Ladis, ředitel naší vydavatelské firmy San Piego Rec.,“ prozradil Márdi, komu fanoušci vděčí za zajímavý nápad. Sám přiznává: „Bude to psycho, ale zkusíme to nějak zvládnout.“

Na albu budou nové skladby

FiXa plánuje zařadit na živé album novější skladby. „To abychom si je nemuseli kupovat od bývalé vydavatelské firmy Sony,“ vysvětlil.

Vedle novinek i písní nikdy nevydaných uvažuje fiXa o skladbách převzatých. „Uvidíme,“ řekl Márdi. Nicméně dnes už má na YouTube.com písničku „rfp“, hold festivalu s hudbou hitu Clint Eastwood od slavných britských Gorillaz. Zajímavý nápad, první cover fiXy. V klipu k písni si kdosi balí batoh na festival. Nejspíš do Hradce…

Informace o vstupenkách na Rock for People 2010

Kapela své zatím poslední řadové CD Klenot loni natočila v Anglii, vyrobila mu úžasný papírový obal a vydala si jej sama. Živé album prý nebude Klenotu rovnocenné.

Zatím poslední CD natočili v Anglii

„Je to spíš jen bonus pro naše fanoušky. Kdo ale nepřijede na RfP, ten si ho může objednat na našem webu. Kdo chtěl, poslal nám svoji fotku a bude teď na obalu živáku. CD bude za 99 Kč,“ slíbil Márdi.

Festival Rock for People prodává i letenky a VIP vstupenky

Ty, kteří trpí akrofobií, neboli strachem z výšek, nová atrakce na blížícím se festivalu Rock for People asi příliš nenadchne. Ale ostatní budou mít díky Dinner in the Sky jedinečnou příležitost vychutnat si festival (spolu s vychlazeným pivem) z ptačí perspektivy. Dinner in the Sky, neboli Sky Bar, je jeřábem vyzdvižená plošina, která pojme až 22 návštěvníků najednou a umožní jim vychutnat si kupříkladu výhled na koncert MUSE (hlavní hvězdy na snímku dole), The Prodigy, Editors a dalších bezmála 160 interpretů z výšky až 50 metrů. Létat se bude denně, od 4. do 6. července, každých patnáct minut. Letenky jsou již nyní v prodeji prostřednictvím Tickets for People – www.ticketsforpeople.cz. Cena jedné letenky je 190 Kč a kromě patnácti „nadpozemských“ minut zahrnuje i zmíněné občerstvení.

„Do prodeje putuje rovněž limitovaná edice 200 VIP vstupenek za 3 000 Kč, které svým majitelům umožní přístup do VIP zón včetně tolik populárního VIP baru, kde budou moci popíjet se svými oblíbenými kapelami. Navíc je pro majitele připravené místo ve VIP stanovém městečku a na VIP parkovišti. Ti, co vstupenku již mají, mohou doplatit rozdíl a VIP lístek získat,“ doplňuje další nabídku Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production.

Generálními partnery letního Rock for People jsou Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music. Hlavním partnerem je Staropramen. Hlavním mediálním partnerem je Evropa 2, mediálními partnery deníky MF Dnes a Metro, televize COOL, časopis Rock & Pop a Centrum Holdings. Více na www.rockforpeople.cz.

Kromě premiérových letenek a luxusních VIP vstupenek přinášejí organizátoři Rock for People návštěvníkům i letos nabídku výhodných jízdenek na festival. Autobusy, které fanoušky zavezou pohodlně až k hradeckému Festival parku, budou vyrážet tradičně z pražského Černého Mostu. První vyjede v sobotu 3. července v 10.00, 14.00 a 18.00 hodin a v neděli 4. července v 8.00 a ve 12.00 hodin. Do metropole se pak budou vracet po skončení festivalu ve středu 7. července, kdy první autobus vyrazí již v 1.00 hodinu v noci a další budou následovat v 9.00 a ve 13.00 hodin. Jízdenky za cenu 99 korun je možné zakoupit v prodejním systému Tickets for People.

Novinky se týkají také stanového městečka. Na popud návštěvníků a fanoušků festivalu bude zvýšena ostraha střežící bezpečnost areálu, včetně přítomnosti Městské policie, a navýšena bude i kapacita sociálního zázemí, tzn. velkokapacitních sprch s teplou a mobilních toalet. Cena za noc a osobu ve stanovém městečku doznala letos poprvé také drobného navýšení a stojí 40 Kč v případě rezervace přes Tickets for People, na místě pak bude jedna noc stát 60 Kč. Nový systém by měl mimo vyššího komfortu a lepšího zázemí přispět i k omezení přístupu osob, které nepatří k návštěvníkům festivalu.

(zdroj: Ameba)