Šňůru skupina podnikla spolu s Tučného dcerou Míšou. „Pod vlivem hezkých ohlasů na jednotlivé koncerty se nám nechtělo naši spolupráci jen tak utnout. A tak jsme logicky dospěli k závěru, že by bylo hezké nahrát Michalovy písně na desku. Její vznik posvětila kromě Míši i Michalova manželka Marta a její druhá dcera Gábina,“ říká zpěvák kapely Jelen Jindra Polák.

Album nabízí jedenáct písní, podle čeho jste je vybírali?
Rozhodli jsme se, že nepůjdeme po nejznámějších hitech, ale po písních, které nám sedí a které dokážeme zahrát tak, abychom jim dali něco ze sebe, ale zároveň jim naší úpravou neublížili. Nakonec se ukázalo, že náš výběr pochází z Michalova nejplodnějšího období, kdy spolupracoval s textařem a skladatelem Zdeňkem Rytířem.

Zdroj: Youtube

Jelen Tour 2019 

18. 10. Hranice na Moravě
19. 10. Tábor
23. 10. Brno
24. 10. Brno
25. 10. Krnov
29. 10. Plzeň 
1. 11. Jablonec nad Nisou
8. 11. Klatovy
9. 11. Milevsko
12. 11. Olomouc
13. 11. Olomouc
14. 11. Ostrava
16. 11. Svitavy
21. 11. Mladá Boleslav
22. 11. České Budějovice
23. 11. Jindřichův Hradec
30. 11. Králíky u Nového Bydžova
6. 12. Zábřeh
7. 12. Havlíčkův Brod
10. 12. Praha
11. 12. Praha
12. 12. Praha

Spadá do něj i avizovaná, dosud neznámá písnička s názvem Nashville?
Vlastně ano. Právě díky vstřícnosti zpěvákovy rodiny, s níž jsme si vytvořili přátelský vztah už během přípravy na turné, jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku, to znamená inspirovat se Michalovými osobními věcmi.

Byly mezi nimi diáře, do nichž si zapisoval, jak reagovalo publikum na ten který koncert, co zažil s kolegy na cestách, kde jim kiksla dodávka nebo co si dal k jídlu, ale i spousta kazet s demonahrávkami.

Jedna z nich obsahovala nedodělanou píseň Nashville, v jejímž refrénu se zpívá „Nashville, každý prkno toho pódia nám říká, že tu včera Johnny Cash byl“. Dostalo nás to. Říkali jsme si, že by si zasloužila, aby se o ní publikum dozvědělo, a tak jsem k existujícímu refrénu a jedné sloce přidal vlastní text.

Jedním z artefaktů, k nimž jste se dostali, byl i obrázek tří zmiňovaných žen Michala Tučného, který jste použili na přebal alba.
Ano, učaroval nám hned, co jsme ho viděli viset u Marty na zdi. Jeho autorkou je její kamarádka Jarmila Čermáková, maminka herce Hynka Čermáka, který nám namluvil úvodní slovo k písni Pověste ho vejš, což jí dodalo úplně jiný rozměr. Při koncertech jej pouštíme ze záznamu. Posluchači to přijímají s nadšením a i nám z toho pokaždé běhá mráz po zádech.

Co vám soužití s tvorbou Michala Tučného dalo?
S kluky z kapely jsme si díky němu uvědomili moc věcí – zejména to, že Michal byl nenahraditelný charismatický umělec. Spousta lidí ho označovala či stále označuje za krále české country music, z čehož moc nadšený nebyl, protože neměl rád škatulkování.

Stejně jako Willie Nelson, jeho velký vzor, byl rozkročený i do jiných žánrů. Svědčí o tom jeho repertoár, který má mnoho podob. Michalovy písně zná každý, kdo poslouchá rádio, nebo je někdy zpíval s kytarou u táboráků. Byli bychom rádi, kdybychom jimi oslovili i další generace posluchačů.

Příležitost k tomu budete mít opět na podzim, kdy vyrazíte na další turné.
Tentokrát jej ale místo velkých hal směřujeme do menších sálů, abychom byli blíž lidem. Celkem nás čeká dvaadvacet koncertů, na nichž zazní kromě největších „jeleních“ hitů právě i několik písní Michala Tučného. Některé zazní i na letních festivalových vystoupeních, kam jsme si opět přizvali i Míšu Tučnou.

Vzniká u vás i něco nového, autorského?
Průběžně pracujeme na nových písních – určitě to není tak, že bychom se chtěli stát coverbandem Michala Tučného. Když půjde všechno dobře, příští rok bychom rádi vydali autorskou desku.