Velkolepou show za desítky milionů korun musela skupina Queenie v čele se zpěvákem Michaelem Kluchem už jednou zrušit, a to vinou koronavirové pandemie. Teď věří, že se i přes nově ohlášená opatření související s virem uskuteční 11. a 12. září a následně 21. prosince.

„Je pro nás samozřejmě těžké udržet soustředění na naši show, na druhé straně se na ni aspoň můžeme pořádně připravit. Chceme fanouškům předvést něco, co možná ještě nezažili. Těší nás, že nás podporují, což mnohokrát dokázali během letních open-air show,“ říká Michael Kluch.

Legendární kapela The Beatles
Help! volali Beatles před 55 lety

„Zaznamenali jsme i to, že někteří pořadatelé museli letos pro nízký prodej vstupenek své akce rušit. O to více si zájmu diváků o naše koncerty vážíme. Jsme možná jediná kapela, která tady v současné době jede souvislé tour pro tisíce lidí. Tím spíše se budeme těšit na naše příznivce v O2 areně,“ doplňuje.

Mistr Martin Hruška

Samotná scéna, na níž zazní ty největší pecky od kapely Queen v mimořádně kvalitním podání Queenie, má oh- romit už jen svými čísly: na výšku bude mít 21 metrů a na délku 55 metrů. Techniku a předem vyrobené části scény a dekorace bude přepravovat osmadvacet kamionů.

Clarinet Factory - Vojtěch Nýdl a Jindřich Pavliš
Hrají, jak slyší. Clarinet Factory vydává novou desku Pipers

Napoprvé bude trvat přes 24 hodin pódium postavit, ale při dalších koncertech se vše musí zvládnout během necelého dne. Autorem stavby je designer Martin Hruška, který patří v celosvětovém měřítku mezi nejvyhledávanější osobnosti ve svém oboru. Světelné efekty má na starosti light designer Lukáš Patzen-hauer. Kostýmy jsou dílem oceňovaného Romana Šolce.

Světové turné

Producent projektu Martin Zoubek věří ve zdárný průběh show. „Sektory v hale jsou přibližně po třech stech osobách a díky velkému množství vstupů vypracovala O2 arena plán, jak zajistit, aby se diváci z jiných sektorů nepotkávali při příchodu i odchodu.

Zpěvačka Alanis Morissette
Nové album Alanis Morissette: mezi zpovědí a zaručenými hity

Prostory a vybavení areny umožňují i vhodné oddělení personálu od diváků. Jsou připraveni dezinfikovat všechny prostory před akcí i po akci, včetně ventilace, která je opatřena filtry a má možnost ventilace bez vnitřního okruhu,“ uvedl Zoubek.

Zároveň oznámil, že Queenie dostali jako první česká kapela prestižní nabídku na světové tour ve velkých halách, které se má uskutečnit v roce 2022.