Každá skladba dekoruje filmový obraz. Již jejich názvy leccos prozrazují – romantické pohlazení s názvem Nad skalami, vystřídají dramatické pasáže Útěk, či Trosky domu č. 26.

Hudba plná zvratů a překvapení je doslova nabitá energií. Prolíná se v ní silný ústřední motiv, jenž osciluje mezi motivem svobody a zatracení.

Radůza vytvářela hudbu k filmu Tenkrát v ráji tři roky

„Láska k Vlastě dávala sílu hlavnímu hrdinovi našeho příběhu k tomu, aby přežil," říká Radůza, „stejně tak moje muzika bude, a v to pevně doufám, dávat energii filmu."

Příprava jednotlivých vět trvala 5 měsíců. Jejich aranží se ujala Radůzina spolužačka z konzervatoře, Jana Vöröšová.

„Hudbu jsem vlastně začala psát už před třemi lety, kdy vznikla ústřední písnička pro film," doplňuje Radůza. „Poté jsem dostala nabídku napsat symfonickou hudbu k celému filmu. Byla to pro mne výzva, kterou jsem přijala bez váhání."

Premiéra filmu odložena kvůli olympiádě

Celovečerní dobrodružný film Tenkrát v ráji byl natočen na motivy skutečných událostí. Květnový termín premiéry byl z důvodu olympijské nominace hlavního protagonisty kajakáře Vavřince Hradilka přesunut na podzim.

V dalších rolích se objeví Jan Budař, Vica Kerekeš, Miroslav Etzler, Ondřej Havelka, Simona Stašová nebo slavný německý herec Jürgen Heinrich. Film Tenkrát v ráji vznikl na motivy stejnojmenného románu spisovatele Josefa Urbana o osudech legendárního horolezce Josky Smítka. Snímek se natáčel v reálném prostředí Českého ráje nebo Vysokých Tater.

Premiéra filmu Tenkrát v ráji je naplánovaná na 27. října tohoto roku.