Není mnoho kapel, které mají tak věrné fanoušky jako Depeche Mode. Své hudební modle jsou oddaní oblečením, někdy i účesem či make-upem, a atmosféra, kterou umí vytvořit je nezaměnitelná. Téměř po celou dobu koncertu stály i tribuny a sborově zpívaly s kapelou.

Snad nejvíce se to podařilo u devadesátkového hitu Home. Publikum se přidalo už během písně a opisovalo linku kytary. Ovšem když kapela utichla, tisícihlavý sbor pokračoval dál ještě desítky vteřin, než se hudebníci znovu přidali.

Neonové náramky

Svou oddanost příznivci Depeche Mode zpečetili řízenou akcí se svítícími náramky, kterou připravovali už na Facebooku. Během potlesku před přídavkem rozházeli po hale svítící náramky a atmosféru tím ještě umocnili.

Do Prahy přijeli „Depešáci“ jen půl roku poté, co v Edenu pod širým nebem představili svou poslední desku Spirit, která vyšla loni v březnu. Z ní zazněly pouze tři nejsilnější kusy Going Backwards, Cover Me a Where‘s the Revolution. Skupina tentokrát nejvíce sázela na věci z desky Ultra, jež vyšla v roce 1997 a byla pro ni zlomová. Pomohla jí z krize poté, co se Gahan neúspěšně pokusil spáchat sebevraždu a následně se léčil z drogové závislosti. Na chvíli to dokonce vypadalo, že kapela ukončí činnost.

Neustrnuli

Výkon tříčlenné party byl bezchybný. Opět přesvědčila, že se nestává parodií na sebe samu, jako je tomu u některých kolegů. Razí si vlastní cestu, neustrnula na minulosti a starých hitech. Například poslední dvě alba, která tato legenda vydala, mohou obstojně konkurovat starší tvorbě.

z koncertu Depeche Mode v O2 Areně

Projev zpěváka Davida Gahana a jeho pódiové vyjádření jsou velmi energické. Nechyběl jeho ptačí tanec i divoké točení se se stojanem od mikrofonu. Po celou dobu show se koupal ve vlastním potu, což ho ale nezastavilo. Je vidět, že je ve formě a na vrcholu zůstane ještě mnoho let.

Oproti květnovému open airu nabídl halový koncert lepší světelnou podívanou, což se dalo čekat. Halu křižovaly kužely světla a za pódiem se promítaly tematické vizuály i videoklipy. Převažoval motiv poslední desky Spirit, ať už v podobě vlajek, chodících nohou nebo rukou se zaťatou pěstí.

Dvacet let od první Prahy

Letos v březnu uplyne třicet let od památného koncertu Depeche Mode v Praze před pádem železné opony. Škoda, že se frontman ani slůvkem nezmínil.

Během včerejší noci se také David Gahan stal dědečkem.