Kdo má největší šance uspět v 19. ročníku ankety?

Nejvíce nominací získali Martin Chodúr, Miro Šmajda a skupina Nightwork, mezi žhavými kandidáty jsou ale také UDG, NiceLand, Aneta Langerová, Chinaski a několik dalších. Těžko předvídat, na stránkách Anketazebrik.cz se hlasuje až do konce posledního únorového dne. Oceněni budou tři nejlepší v každé z devíti kategorií, takže je dost pravděpodobné, že se na pódiu v Domě kultury Inwest představí celá řada hudebních osobností.

Co všechno zahrnuje program galavečera?

Kromě zmíněných cen bude předána ještě jedna speciální, určená laureátovi Žebříku, jímž byl v minulosti například Michal Pavlíček, Ashley Slater, Glenn Hughes a loni Dan Bárta. Během večera bude také zahájena velká hudební soutěž Český talent YouTube, dojde na křest internetového magazínu iREPORT.cz a Dara Rolins s Danem Bártou oznámí vítěze fotografické soutěže Jam Photo. Moderátoři Tomáš Hanák a Klára Vytisková jistě připravují i další zpestření programu, ale to si nechme jako překvapení.

Zajímavé zážitky slibují také jednotlivá koncertní vystoupení…

Akci zahájí skupina Sunshine, která během své show pozve na pódium písničkáře NiceLanda, s nímž dosud spolupracovala jen studiově. Koncertní specialitky chystají také Xindl X a Nightwork. Zajímavé hosty pozval i Marek Ztracený – jeho set zpestří mladá zpěvačka Debbie, interpretka jednoho z největších hitů poslední doby Touch The Sun.

Velká pozornost bude jistě upřena na „best of“ Davida Kollera.

To určitě, protože David připravuje exkluzivní průřez celou svou kariérou. Na pódiu ho kromě kapely doprovodí řada bývalých spoluhráčů, se kterými zahraje hity Jasné páky, Lucie, Pusy, Kollerbandu a pochopitelně i ze svých sólových alb.

Jak se po organizační stránce vypořádáváte s tím, že musíte do Plzně přivést takovou plejádu hudebníků, vlastně špičku naší scény?

Ceremoniálu předchází několikaměsíční intenzivní příprava. Je to poměrně náročná a nákladná produkce, a proto bych rád poděkoval všem partnerům. Cením si i toho, že máme podporu Magistrátu města Plzně a nově i úřadu Plzeňského kraje v osobě hejtmana Milana Chovance. Žebřík neustále roste, příští rok nás čeká jubilejní 20. ročník, takže budeme chtít připravit něco mimořádného…

Dá se očekávat, že Dům kultury bude vyprodaný. Jsou ještě vstupenky?

Doufám, že ano, předprodej zajišťuje síť Ticket–Art. Poslední série lístků bude k dispozici ještě v den konání 4. března v pokladně Domu kultury Inwest. Rád bych fanoušky pozval i na tradiční after party, která začne ve 23 hodin v klubu Buena Vista.

Mají šanci Žebřík vidět i ti, kteří na vyhlášení nemohou přijít?

Záznam slavnostního večera uvidíte 14. března po 22. hodině na ČT1. Reportáže a dokumenty budou vysílány i na dalších televizích. Nejobsáhleji bude celý večer zdokumentován na iREPORT.cz, kde také poběží přímý internetový přenos z akce.