Skalní fanoušci jásali, protože se dočkali více jak tříhodinové produkce nadité devětačtyřiceti songy.

Bohužel ti, co přišli jen na největší hity, mohli být mírně zklamaní, protože ty byly rozeseté mezi méně známé kousky, takže když je chtěli zachytit, museli v sále setrvat celé tři hodiny. V tomto případě se dá říci, že méně je někdy více.

Hitů se fanoušci dočkali

Ti vytrvalí se nakonec dočkali všech hitovek: od Chtěl bych se jmenovat Jan, přes Demáček, Nad stádem koní a ke konci až po Františka, který se změnil k nepoznání, jak textově, tak i aranží.

Kapela do písničky zakomponovala nedávné události, a to zvolení papeže Františka. Text byl dosti humorný, ale nejeden posluchač zalitoval, že si nemohl užít původní verzi asi největšího hitu Buty.

Sedm let Tibetu v Kacanovech

festival

Kdy: sobota 18. května od 15 hodin

Kde: louka pod tibetským altánkem, Kacanovy

Program:

Buty

Těla

Ovčie Kiahne

Hitfakers

Rozumbrothers

Funny Grass

Meseráček

V prvním setu zazněla i píseň Mám jednu ruku z filmu Jízda, za jejíž hudbu Buty dostali Českého lva, kterého ztratili. Zajímavým zpestřením koncertu bylo předání této sošky, která se rozbila a ztratila v roce 1994 a dlouhou dobu o ní nikdo nevěděl.

„Jednoho dne na ni narazil jeden náš zaměstnanec a koupili jsme ji nazpět. Nyní se tak téměř po dvaceti letech vrátila k pravému majiteli," vysvětlila zástupkyně z firmy Seznam.cz, která sošku skupině předávala.

Radek Pastrňák vtipkoval

Frontman Radek Pastrňák zavtipkoval, že si mysleli, že jim ji rozbil někdo z kapely Lucie, protože na ně žárlili. „Další varianta byla, že nám ji ukradl starší Svěrák, protože ten ještě žádnou sošku za filmovou hudbu nemá," smál se kytarista a zpěvák.

Během koncertu ještě zpěvák laškoval a vtipkoval mockrát, třeba na svůj účet ohledně zapomínání textů.

„Do Eurocentra se na Buty přišlo bavit zhruba 250 fanoušků," informoval Jan Ocilka za pořadatele.

Koncert k desce, která vyšla loni v květnu, se měl odehrát už v říjnu 2012, ale kvůli onemocnění bubeníka se přesunul na duben.

Nyní můžete Buty vidět na tibetském festivalu v Kacanovech v sobotu 18. května.