„Akci jsme připravovali asi čtyři měsíce. Poté, co jsme už tušili, že vzhledem k už dříve prodaným vstupenkám a omezením nemůžeme uskutečnit velký festival typu Masters of Rock s 25 tisíci fanoušky.

V případě Rock Castle jsme upravili náklady, přizpůsobili jsme počet možných návštěvníků a naštěstí jen drobně nakonec upravili plánovaný program, kdy nemohou přijet brazilské a ruské kapely,“ sdělil za pořádající agenturu Pragokoncert její ředitel Jiří Daron.

O uplynulém víkendu se v Holýšově konal rockový festival Pekelný poloostrov. Šlo o letošní dosud největší hudební akci v Plzeňském kraji.
Rockový mejdan přilákal tisíce lidí. Na Pekelném poloostrově hrály i Tři sestry

Jsou kapely hladové po vystupování?
Kdyby nebyly hladové, tak se nemohou podobné akce konat. I těm velkým kapelám ubylo hraní. Ale ony chtějí hrát i pro menší množství lidí. Ukázat, že se svět začíná dostávat do normálu. Že je opět čas chodit na festivaly a užít si jejich atmosféru. A řada kapel jde vystupováním vstříc. I třeba tím, že jsou všichni členové naočkování a nemají tak potíže se koncertů vzhledem k podmínkám v různých zemích účastnit.

Jakou v Moravském Krumlově očekáváte návštěvnost?
Je to první ročník Rock Castle a akce má předpoklady, že místa pro příznivce velmi slušně zaplní.

V čem je Rock Castle výjimečný?
Má svoji tvář díky prostředí, ve kterém se uskuteční.  Diváci koncerty sledující z parku, za pódiem vidí siluetu zámku, díky vzrostlým stromům není nouze o stín, mohou si lehnout na trávu. Bydlet lze v opravdu  atraktivních krásných přírodních kempech, u rybníku Vrabčák, vaří rybáři své speciality. Prostě krásná dovolenková lokace kolem řeky, rybníku. A také se akce koná v městečku, kde je nově vystavena Muchova Slovanská epopej.

Zpěvák Michal Prokop vydává nové album se skupinou Framus Five.
Michal Prokop: Rozhoupat se k něčemu novému je pro mě čím dál těžší

Chystají se epopej navšívit i kapely?
Některé tam jistě zavítají, sám tam budu doprovázet členy kapely Sabaton.

Co sám považujete za největší taháky akce?
Sabaton v plné produkci - ze Švédska přijeli s produkcí, kterou vezlo několik kamionů. Budou mít na pódiu i tank. Lákadlem jsou i Korkiplaani s řadou hostů, dokonce vystoupí i s vizovickým Fleretem.  A také je čeká společné hraní s jedním velmi zajímavým světovým zpěvákem. V sobotu je pak hlavní hvězdou Udo Dirkschneider, který zazpívá celé kultovní album Accept Metal Heart, od jehož vydání uplynulo 35 let.