Album nabízí jedenáct písní včetně pilotního singlu Movin' On, druhé „ochutnávky“ Brighter Day, která se záhy po svém uvedení vyšvihla na přední příčky hitparád, a třetího singlu Ocean. „Desku jsme produkovali v rámci kapely, každý si na ní poctivě odseděl svoji část. Zmixoval a zmasteroval nám ji Ecson Waldes v Biotech studiu,“ říká kytarista Hynek Toman.

„Glow je první deska v mém životě, a že jsem jich už pár natočil, která vznikala v obrovské pohodě. Měli jsme velkou chuť ji stvořit. A myslím, že je to na ní ve výsledku znát,“ doplňuje bubeník Radek Tomášek.

Český Hazardér

Všechny songy jsou v angličtině až na jednu výjimku, jíž je skladba Hazardér (Still Myself) s textem Xindla X neboli Ondřeje Ládka. „Kdyby bylo po mém, tak by na albu nebyla, protože z kapely jsem největší odpůrce češtiny,“ podotýká Toman. „Ale jak Dušan Marko, který je jinak autorem všech anglických textů, tak i Radek Tomášek, přišli nezávisle na sobě s myšlenkou, proč neudělat jednu písničku v češtině. Řekl jsem OK, ale musí mít super text. A tak jsme poprosili právě Ondru.“

„Xindl se skvěle udržel mého konceptu. Ta písnička je o grázlovi, co nectí zákony, ale jinak má velké srdce a je hodný ke svým přátelům,“ navazuje původem slovenský zpěvák Dušan Marko. Xindlovi X se navíc podařilo dostát původnímu frázování v angličtině. „Je to malý zázrak, tak to kdysi dělali Vrbové a jiní machři, kteří neměli problém zachovat v češtině náladu zahraničního songu. Kolikrát byl i lepší,“ míní Toman.

Jemnější muzika

Novinka Glow je hudebně pestrá každá píseň září jinou barvou, energií a emocí. „Neřešili jsme ani tak její styl, jako spíš to, jestli nás jednotlivé songy baví a inspirují,“ uvádějí hudebníci. „Posluchači na albu najdou rokenrol, progresivnější věci, prostě to, co máme rádi, ale i střední či pomalejší písničky, takzvaně na pohodu. Jsem old school, takže nesměla chybět ani balada,“ usmívá se Toman.

Je logické, že s novým zpěvákem přichází trošku jiné pojetí muziky Support Lesbiens, v tomto případě jemnější. „Dušan má jednoduše jiný hlas než předchozí zpěvák Czenda Urbánek,“ říká Toman, který vlastně na Dušana Marka přišel.

„Před dvěma lety, když jsme se rozhodovali, kterou ze dvou písní vydat jako singl, padla volba na Pohádku. Té druhé Movin' On, kterou jsem měl tehdy v demo podobě pod jiným názvem a s níž se Czenda nějak nepopasoval, mi ale bylo líto. A tak jsme si říkal, že si ji udělám pro radost a nechám ji někým nazpívat. Rozhodil jsem sítě, pídil jsem se po někom, kdo umí super anglicky a kdo by ji i otextoval. Až mě kamarád upozornil na Dušana. Poslechl jsem si jeho hlas a moc se mi líbil,“ vypráví.

Chystá se turné

Na turné k avizované desce vyrazí skupina v příštím roce spíš než na jaře, zřejmě až na podzim. „Necháme fanouškům prostor na to, aby si nejdřív novinku naposlouchali. Na singlu Movin' On, který už znají a líbí se jim, se ukázalo, že je tento postup logický. A podle jejich reakcí a zájmu pak budeme sestavovat koncertní program. Je jasné, že dědictví starých Supportů nám nikdo neodpáře, takže budeme hrát i něco z něj, protože jej lidé chtějí stále slyšet,“ dodává Hynek Toman.