Rolling Stones patří k těm kapelám, které s koncerty šetří. A o těch evropských to platí dvojnásob. Ač vstupenky na jejich show nepatří k těm nejlacinějším, v předprodejích mizí v jednotkách minut.

Nejslavnější band?

Bez nadsázky lze říci, že jde o jednu z nejslavnějších rockových kapel.

Loni nahrála desku cover verzí Blue & Lonesome, na které se vrátila ke svým kořenům. Vzkřísili na ní písně černošských bluesmanů, kteří pro ně byli v období začátků zásadní. Dalo by se tedy očekávat, že na playlist zařadí i několik bluesových šlágrů. Zatím tak ale na svém turné v Latinské Americe loni na jaře ani v Severní Americe v říjnu 2016 neučinili. Setlist koncertů z tohoto tour se příliš neliší od toho posledního v Evropě. Koncerty startuje buď Jumpin' Jack Flash nebo Start Me Up. Show uzavírají přídavky velkolepá You Can't Always Get What You Want vždy v úpravě s tamějším sborem, a patrně jejich největší hit (I Can't Get No) Satisfaction.

Metalfest se v Plzni koná od 2. do 4. června. Vystoupí na něm téměř tři desítky kapel. Duet na něm zazpívají zpěvačky Tarja a Sharon.
Zpěvačky Tarja a Sharon připravily pro Metalfest exkluzivní duet

Věčná sestava

Kapela se představí ve svém dlouholetém složení Mick Jagger (zpěv), Keith Richards (kytara), Ronnie Wood (kytara) a Charlie Watts (bubny).

„Jsem opravdu nadšen, že jedeme na podzim na turné po Evropě a že se vrátíme na některá známá místa a na další, kde jsme ještě nekoncertovali," okomentoval nadcházející turné třiasedmdesátiletý frontman Mick Jagger.

Zdroj: Youtube

Kde všude po Evropě vystoupí?

9. září Hamburk (DE)
12. září Mnichov (DE)
16. září Spielberg (AT)
20. září Curych (CH)
23. září Lucca (IT)
27. září Barcelona (ES)
30. září Amsterdam (NL)
3. října Kodaň (DK)
9. října Düsseldorf (DE)
12. října Stockholm (SE)
15. října Arnhem (NL)
19. října Paris (FR)
22. října Paris (FR)