„Většinu času jsme byli na turné. A byli jsme tak trochu líní. Tak jsme se rozhodli dát si závazný termín,“ popsal frontman Mick Jagger, jak se kapela po dlouhé nahrávací odmlce dostala do studia. Písně podle něj spolu s kytaristy Keithem Richardsem a Ronniem Woodem nahráli a namíchali od Vánoc do února. Album produkoval Andrew Watt.

Rolling Stones představili nové album:

Zdroj: Youtube

Kapela krátce po rozhovoru představila video k první písní alba Angry (Rozzlobený), v němž hraje hlavní roli herečka Sydney Sweeneyová. Jagger prohlásil, že je spolu s Richardsem nejprve napadlo, že motiv naštvanosti bude ve všech písních alba.

Koncert skupiny Rolling Stones v Praze
Nová éra, nová hudba. Rolling Stones vydají po sedmi letech další album

Pak však změnili názor. „Druhý nápad bylo nedělat všechny písně o rozzlobenosti, ale udělat je trochu eklektičtější. Mít tam pár milostných písní, balad, nějaké country věci. Takže je to směs,“ řekl osmdesátiletý zpěvák Rolling Stones.

Nový singl Rolling Stones má název Angry:

Zdroj: Youtube

Dvě z písní, Live by the Sword a Mess it up vznikly před smrtí bubeníka Wattse v roce 2019. Ve skladbě Sweet Sounds of Heaven zase hostuje Lady Gaga.

Třicet studiových alb 

Hackney Diamonds bude 31. studiovým albem skupiny, která svou první desku vydala v roce 1964. Dosud poslední nahrávku Blue & Lonesome obsahující bluesové coververze vydala v roce 2016.

Mick Jagger v roce 2018
Kameny se valí dál. Divoká jízda Rolling Stones trvá už 60 let

Jagger dnes objasnil název nové desky. „To je jako když vám v sobotu večer v Hackney někdo rozbije okno u auta,“ řekl o slangovém výrazu v titulu alba. Podle Richardse chtěla kapela využitím jména londýnské čtvrti dát také najevo, že z britské metropole pochází.