Půjde o první kolekci autorských písní od vydání desky A Bigger Bang v roce 2005. Kapela sice přede dvěma lety přišla s cédéčkem převzatých „bluesovek“ Blue & Lonesome, s vlastním materiálem si ale dávala načas. Mnozí už ani nedoufali, že se pánové v důchodovém věku k něčemu takovému ještě odhodlají. Zvěsti o připravované novince proto fanoušky patřičně nažhavily.

Koncem minulého roku prohlásil další člen Stones, kytarista Ronnie Wood, že se práce ve studiu zastavila. „Kluci chtějí, aby byl výsledek opravdu dobrý, a tak jsme udělali krok zpátky,“ řekl tehdy.

V novém interview pro americký časopis Rolling Stone uvedl Keith Richards věci na pravou míru. „Připravuju se na to víc než na cokoliv jiného, dodělávám písničky, dávám je k sobě a tak dál,“ vzkázal po telefonu ze svého domu v Connecticutu.

„Většinu času ani tak neskládám, jako spíš poslouchám, co už je hotové, a pře-mýšlím, jak s tím naložit. Není to moc vzrušující proces. Je to jako dělat v truhlárně,“ tvrdí rockový dinosaurus.

Stouni v New Orleans

Hudební nápady si muzikant utřídil během Vánoc. Do poslední chvíle ale nebylo jisté, kdy se skupina ke společné akci rozhoupe. O návratu do studia Richards říká, že je perfektně načasované.

Hned potom Rolling Stones vyrazí na americkou šňůru. Projedou New Jersey i Chicago a zastaví se také v kolébce jazzu na New Orleans Jazz & Heritage Festivalu.

Keith Richards přiznává, že má se zpěvákem Mickem Jaggerem na USA sentimentální vzpomínky. A s úšklebkem starého pardála dodává, že Amerika byla jedním z jejich prvních lovišť. „Že jsme se prosadili v Anglii, bylo úžasné. Ale něco jsme znamenali až ve chvíli, kdy jsme to dokázali ve Spojených státech.“

Fandové netrpělivě čekají, zda skupina zůstane věrná své tradici a vystoupí před začátkem turné v některém z menších klubů. „Já v to doufám,“ usmívá se Richards. „Posledně to nevyšlo, ale neházel bych flintu do žita. Jde jen o to, najít vhodný prostor.“