"Ronnie životem prošla s jiskrou v oku, energickým přístupem, šibalským smyslem pro humor a úsměvem na tváři. Byla plná lásky a vděčnosti," uvedla rodina umělkyně v prohlášení. Žádné další podrobnosti nebyly zveřejněny.

Díky atraktivnímu vzhledu, silným hlasům a také vlivem skladatelské a producentské pomoci Phila Spectora se uskupení Ronettes stalo jednou z nejvýznamnějších dívčích skupin, napsala agentura AP. V Británii Ronettes koncertovaly s Rolling Stones a spřátelily se s Beatles.

"Nebály jsme se být sexy. To byl náš trik," uvedla Spectorová, rozená Veronica Bennettová, ve svých pamětech. "Vtěsnaly jsme se do těch nejtěsnějších sukní, které jsme našly. Pak jsme vylezly na pódium a vyhrnuly si je, abychom ještě víc ukázaly nohy," rozvedla. "Čím hlasitěji nám tleskali, tím více řasenky jsme si příště nanesly," napsala dále. "Neměli jsme žádnou hitovou desku, která by upoutala pozornost, takže jsme musely zapůsobit svým stylem," popsala počátky skupiny v klubech.

kupina Olympic v roce 1965 - Skupina Olympic - Pavel Chrastina (vlevo) a Petr Janda (vpravo).
Zemřel zakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina. Bylo mu 81 let

V roce 1963 se kapela dostala na konkurz ke zmíněnému Philu Spectorovi, jehož si zpěvačka v roce 1968 vzala. Po podpisu smlouvy s Phillies Records téhož roku zpívaly jako doprovod jiných skupin. O rok později vydaly debutové album Presenting the Fabulous Ronettes Featuring Veronica. Pět z dvanácti písní se dostalo do americké hitparády Billboard.