„Musím říct, že jsem nečekal, jak jsou Češi konzervativní národ. Doma jsem přitom ještě řešil, zda se nemám převléknout, protože mi to přišlo moc usedlé,“ uvedl frontman kapely Kryštof Richard Krajčo v podcastu Deníku Ostravské ozvěny, který se natáčel bezprostředně po prestižní hudební akci roku.

Ze Slavíků si ostravský rodák Richard Krajčo odnesl dvakrát třetí místo v kategorii zpěvák a kapela. Úspěch ale zastínil modrý oblek s vestou a dlouhými kalhotami značky Burberry, který doplnil stříbrnými botami do špičky Christian Louboutin a stříbrnou kabelkou.

Český slavík 2023 způsobil pozdvižení: 

Slavnostní večer odstartovali písní moderátoři Ondřej Sokol a Aleš Háma
Poprask kolem Českého slavíka: Lidé řeší Krajča, Vondráčkovou i útok na Bendiga

„Oblek jsem objevil před půl rokem na přehlídce v Londýně. Nechával jsem si ho i zúžit, tak jsem si ho párkrát ještě vyzkoušel, až jsem si pak říkal, jestli si nevezmu něco odvážnějšího, co bude mít šmrnc,“ řekl Krajčo, který podle svých slov rád sleduje módu a inspiruje se i jinými slavnými osobnostmi.

Například sleduje britského zpěváka Harryho Stylese, který se výstředních outfitů nebojí.

Reakce na outfit

O tom, že má Burberry oblek na předávání cen Český slavík zpěvák vynést, ho ujistila i manželka Karin Krajčo Babinská. Reakce na celý outfit ale následně zpěváka překvapila i zaskočila. Na sociálních sítích lidé komentovali Krajčovo oblečení bez servítek. „S tou kabelkou vypadá jak homosexuál,“ nebo „Vypadá jako Harry Styles z Wishe!“ či „Kabelku má nechat jen manželce a ne ji tahat na společenskou událost,“ zněly komentáře na Facebooku a Instagramu.

Kdo uspěl v hudební anketě Český slavík 2023?

Vítězkou ankety Český slavík 2023 v kategorii zpěvaček a současně absolutní vítězkou se stala Ewa Farna
Český slavík 2023: Zpěvačkou roku je Farna, zpěvákem Ztracený, kapelou Kabát

„V určité věci mě ty reakce i vyděsily. Mám mnoho kamarádů i mezi homosexuály, kteří v naší branži byli vždy a přišlo mi to normální. Měl jsem pocit, že i naše společnost k tomu takto přistupuje. Poté, co jsem si ale všechno o sobě přečetl, jsem si uvědomil, že česká společnost přeci ještě není tak vyzrálá, jak jsem očekával,“ dodal Krajčo, který se v podcastu Deníku Ostravské ozvěny rozpovídal nejen o Českém slavíkovi, ale například i o soutěži Stardance, kde vystupoval v roli tanečníka.

Prozradil také, proč bude s kapelou pořádat příští léto poslední Kryštof kempy, a jaký vztah má k Ostravě a okolí. 

Celý 3. díl nového podcastu Ostravské ozvěny s Richardem Krajčem si můžete poslechnout už tento pátek 8. prosince na našem webu a na platformách Spotify, Apple podcasts a YouTube.