Za svoji kariéru jste odehrál nespočet koncertů, ať už v uzavřených prostorách kin a kulturních domů, tak přímo pod širým nebem. Hraje se vám lépe uvnitř, či venku a proč? Nebo až tak nezáleží na prostoru, ale spíše na obecenstvu samém?

Každý koncert, ať se koná v sále, kině nebo pod širákem má svoje kouzlo. Každý je něčím jiný a má svoji atmosféru. Z toho tedy vyplývá, že nezáleží na tom, kde to je, ale jací jsou posluchači. Když jsou vnímaví a ochotní ke spolupráci, věc se podaří a jsou všichni spokojeni.

V úterý 17. dubna vystoupíte s bratrem Honzou ve Žďáře nad Sázavou. Program koncertu je připraven, přesto, budou si moci lidé říci o jednu, dvě písničky na přání?

Sice to nikdy neděláme, ale zkusit to můžeme. Jen se bojím, aby z toho nebyla anarchie.


Zdroj: Youtube


Bezesporu ze Žďáru neodjedete, aniž byste nezahráli a nezazpívali staré hity jako Valčíček nebo Stánky… Baví vás stále hrát songy dříve „narozené“?

Jak jsem již uvedl, každý koncert má svoji atmosféru a tak i tyto písně vyznějí pokaždé jinak. Nemáme s tím problém.

Kde berete inspiraci pro tvorbu nových písní, popřípadě, kdo je vaším „dvorním“ skladatelem?

Já píšu písně jen zřídkakdy. Hlavním dodavatelem je bratr Jan, kterému se nemohu rovnat. Přesto na koncertě zazní několik mých vlastních výtvorů.

Jste romantik a jak se to na vás projevuje?

Jsem romantik. A jak se to projevuje, ani nevím. Já tak prostě žiju a přijde mi normální můj styl života.

Váží vás ke Kraji Vysočina nějaké vzpomínky? Pokud ano, jaké?

Vysočina je krásný kraj, ale i celá naše zem je krásná. Každý kout má svoje kouzlo a bylo by nespravedlivé vyzdvihovat nějakou část naší vlasti.

Vy i váš bratr máte své skupiny a svá samostatná koncertní vystoupení. Co bylo impulzem k aktuálnímu společnému projektu s názvem Vzácné setkání?

Pravděpodobně touha po něčem novém. I když to není nic nového. A také si zkusit, jestli všechno správně funguje. Funguje.

Dá se říci, že v budoucnosti budou hrát bratři Nedvědovi více spolu?

Vypadá to, že už od sebe nepůjdeme a budeme hrát až do roztrhání těla.